Ergin: Ne söz verdiysek onu yaptık

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

AK Parti Hatay Milletvekili ve Hatay Büyükşehir Belediye Başkan adayı Sadullah Ergin, İskenderun’unun kıskanılan ilçe statüsüne geçirmek üzere plan ve projelerinin hazır olduğunu söyledi.

Seçim çalışmalarını İskenderun’da yaptığı temaslar ve toplantılarla devam eden Ergin, ilçede sırasıyla Davut Şirketler Gurubu, Abdullah İnan, Edip Metal, Öztrans, Yazıcılar, Ekinciler, Şampiyon Filtre, Bamaks Ambalaj, Befasa, Tebo, Atlas Enerji, Assan Panel ve Akçelik Firma sahipleri ve çalışanlarını ziyaret etti.

DENİZİ ÇOK AMAÇLI KULLANACAĞIZ

Daha sonra Sakarya Mahallesi sakinleri ile bir araya gelen Ergin, İskenderun’u yaşanabilir bir kent haline getireceklerini belirterek, “İskenderun’un denizi var. Deniz bugüne kadar kenarında çay kahve içip olta ile balık tutmak amaçlı kullanıldı. Biz 30 Mart tarihinde İskenderunlulardan yetki alırsak, İskenderun denizini çok amaçlı kullanarak İskenderun ekonomisine büyük katkı sağlayacağız. İskenderun ilçesine yapılacak Kurvaziyer limanı ile 3-4 bin kişilik gemiler, bir günlük veya iki günlük konaklama imkânı bulacak. Bu gemilerin yolcuları İskenderun İlçesi’nde yapacağı alış veriş ile esnafa büyük katkı sunmuş olacaktır” dedi.

İSKENDERUN’A TERSANE

İskenderun’da gemilerin bakım ve onarımlarının yapılacağı bir tersane yaparak denizcilik sektöründe büyük ilerlemeler kaydedeceklerini ifade eden Ergin, “Bu projeyi İskenderun Deniz ve Ticaret Odası ile beraber yürüteceğiz. Tersane sayesinde gemi sökümü yapıldıktan sonra elde edilen hurdalar haddehanelerde işlenecek. Bu da haddehaneler için ayrı bir gelir kapısı olacak” dedi.

YAYLA TURİZMİNE AĞIRLIK VERECEĞİZ

Hatay’a 11 yıllık zaman zarfında hava limanı, üç baraj, ilçeler arası bölünmüş duble yollar, göletler, hastaneler, okullar, resmi kurum binaları yapıldığını ifade eden Ergin; “İskenderun İlçesi’nde yayla turizmine ağırlık vereceğiz. Ormanlarımız atıl durumda bulunuyor. Bu yerlerin değerlendirilmesi, yapılacak olan seyir terasları, teleferik ve yamaç paraşütü ile İskenderun’a ayrı bir değer katacağız. İskenderun Ormanlarını yaşanabilir bölge haline getireceğiz. Bunların dışında İskenderun için çok daha önemli olan Amanos Tüneli’nin proje ihalesi’nin yapılmasıdır.” dedi.

ÜRETMEDEN BÜYÜK ÜLKE OLUNMAZ

Organize Sanayi Bölgesinde işyeri sahipleri ve çalışanlarla önce öğle yemeği yiyen ve sonrasında sohbet etme imkanı bulan Ergin, “Çalışan kesimler olarak işçilerin kıymeti bu tünel sayesinde daha da fazla artacak. Amanos Tüneli ile Hassa ve Kırıkhan çevresine yüzlerce fabrika kurulacak. Kurulan fabrikaların işçiye ihtiyacı olacak. Binlerce gencimiz bu fabrikalarda çalışarak iş ve aş imkanına sahip olacak. Üretmeden büyük ülke olunmaz. Üretmeden kalkınmak mümkün değildir” dedi.

HALKIN DESTEĞİ İLE YAPACAĞIZ

Bu hizmetlerin yapılması için öncelikli olarak İskenderun halkının destek vermesi gerektiğini ifade eden Ergin, “İskenderun halkı AK Parti’ye destek verirse bu büyük projeler hizmet olarak bu topraklara dönecektir. Allah’a çok şükür hizmet bakımından neye söz verdiysek onu yerine getirdik. Yapmayacağımız hizmetin sözünü vermedik. Bu nedenle bu projelerin hayata geçmesinde Ankara’daki merkezi hükümetinde desteğini alarak mevcut projelerin kısa zaman zarfında tamamlanmasını sağlayacağız. Hedefimiz, İskenderun ve Hatay halkının refah içinde yaşamlarını sürdürmeleridir. Hatay’ın var olan potansiyelini harekete geçirmek sureti ile ekonomimizi güçlendirmektir. Hatay böylelikle ilk beş vilayet arasında yer alacaktır” şeklinde konuştu.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Ergin: Ne söz verdiysek onu yaptık

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.