Erhan Yavuzyılmaz’dan ’30 Ağustos Zafer Bayramı’ mesajı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

“Millet olarak birçok kez buhranlı dönemlerden geçmişizdir. Ama her defasında da milletimizin makus talihini de yenmişizdir. Çünkü hürriyet ve özgürlük Türk milletinin karakteridir. Bir bozkurt kafese kapatıldığı zaman nasıl; kendini ısırıp intihar ediyorsa, aziz milletimizin her ferdi de hürriyeti için esareti kabul etmemektedir.

Kutlu Kürşad’dan 30 Ağustos’a kadar geçen zamanda özgürlük mücadelemiz süregelmiştir. 30 Ağustos Türk milletinin kendinde kuvvet bulduğu ve yekvücut olduğu gündür.  Ne yazık ki bu yıl 30 Ağustos Zaferini buruk yaşayacağız. Ülkemizin Doğu ve Güneydoğusunda adeta bir iç savaş yaşanmaktadır. Her gün bir şehit haberi gelmekte, her gün bir ocağa ateş düşmektedir. Ateş düştüğü yeri yakar derler amma; bu ateş milletimizin bağrını yakmaktadır. Ne acıdır ki bugünkü verdiğimiz şehitler kısır politikalaradır. İktidar sahiplerinin çözüm, bizim ise çözülme dediğimiz ihanet süreci; adım adım Türkiye’deki çözülme tablosunun tezahürüdür.

Şanlı ecdadın kanları ile suladığı bu topraklar, bugün kısır politikalara sahne olmuştur. Bu kısır politikalar ile Türk milletinin onuru, Türk Askeri’nin gururu incinmiştir. Daha yeni geçtiğimiz günlerde şehit kardeşinin acısını ve bunun sorumlusu kim diye haykıran şerefli komutanımız sosyal mecralarda hain olarak suçlanmıştır. Bugün Türkiye toplumunda kendi askerini hain ilan eden, farklı seslere tahammülü olmayan bir güruh peyda olmuştur.
Günü geldiğinde milletimiz kendisine yöneltilen tehdidi bertaraf edecektir. Dün nasıl ki şanlı ecdat düşmanı kovdu ise bugün ise oluşacak tehdidi bertaraf etme vazifesi şanlı ecdadın torunlarında olacaktır. Milletimiz gerektiğinde yeni bir 30 Ağustos Zaferi yazacak kadar muktedirdir. Çünkü biz ufuk çizgimizi Atalarımızın öğütlerine göre belirleriz. Ne diyor gençliğe hitabesinde büyük gazi; “Ey Türk istikbalinin evlâdı! İşte, bu ahval ve şerâit içinde dahi, vazifen; Türk İstiklâl ve Cumhuriyetini kurtarmaktır! Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur!”  Böylesi bir hissiyat ile Yüce Milletimizin 30 Ağustos Zafer Bayramını Kutluyorum. “

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Erhan Yavuzyılmaz’dan ’30 Ağustos Zafer Bayramı’ mesajı

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir