Medya Grubu olarak 30. yılı aşkın süredir yayın hayatına devam eden Vardılar Medya Grubu, Dijital Televizyon sektörüne Hatay Vatan TV YouTube kanalıyla giriş yaptı. Abone olmak için tıklayın

Erhan Yavuzyılmaz’ın ’19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’ mesajı

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

MHP Kırıkhan İlçe Başkanı Erhan Yavuzyılmaz 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı;

“19 Mayıs 1919 tarihi, Milletimizin adeta yeniden doğduğu kutlu bir gündür ve aziz milletimizin gönlünde çok önemli bir yere sahiptir. İlk adımı 19 Mayıs 1919’da atılan Milli Mücadele süreci içerisinde Türk Ulusu, Büyük Önder Atatürk’ün önderliğinde başlatılan var olma mücadelesini emsalsiz bir zaferle, uğrunda binlerce şehit vererek sonuçlandırmış, bağımsızlık mücadelesini kazanmıştır. Milli Mücadele’nin başlangıcı olan bu anlamlı gün, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk tarafından Türk Gençliğine bayram olarak armağan edilmiştir.

Hangi ülke genç kuşakların yetişmesine büyük önem vermişse daima ileriye gitmiş ve kalkınmıştır. Bu nedenle; gençlerimizi kendine güvenen, donanımlı, bilgili, milli ve manevi değerlerine sahip çıkan, demokrasiye inanan, çalışkan ve üretken insanlar olarak yetiştirmek en önemli görevimizdir. İçinde bulunduğumuz şu zor dönemlerde yarınlarımızın mimarı olacak gençlere büyük vazifeler düşmektedir. Gençlerimiz kendilerini yetiştirip, ahlaklı örf ve adetlerine bağlı iyi bir anne – baba, vazifesini layığı ile yapan bir asker, ilkeli bir siyasetçi, iyi bir doktor, adaletten şaşmayan iyi bir yargıç olmalıdır. Yüce Türk milletinin kendisini donanımlı bir şekilde yetiştirmiş, kalbi mensup olduğu Türk milletini her alanda ileriye taşımak için çarpan vatan evlatlarına ihtiyaç vardır. Büyük Gazi gençliğe hitabesinde Türk gençliğine büyük bir sorumluluk yüklemiştir. O da şudur; “ Ey Türk gençliği! Birinci vazifen Türk istiklal ve cumhuriyetini ilelebet korumak ve müdafaa etmektir. Muhtaç olduğun kudret damarlarındaki asil kanda mevcuttur.”

Omuzlarına yüklenen bu tarihi sorumluğunun bilincinde olan aziz milletimizin ve büyük Türk gençliğinin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramını kutluyorum.”

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Erhan Yavuzyılmaz’ın ’19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’ mesajı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir