Medya Grubu olarak 30. yılı aşkın süredir yayın hayatına devam eden Vardılar Medya Grubu, Dijital Televizyon sektörüne Hatay Vatan TV YouTube kanalıyla giriş yaptı. Abone olmak için tıklayın

Erzin’dekş Dev Tesis Dünya Çevre Günü’nde hizmete açıldı

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Hatay Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü(HATSU), 2016 yılında yapımına başlanan Erzin Atıksu  Arıtma Tesisi’ni tamamlayarak Dünya Çevre Günü’nde gerçekleştirdiği açılışla Erzinlilerin hizmetine sundu.

İller Bankası Adana Bölge Müdürlüğü ile Etüt ve Plan Dairesi Başkanlığınca müştereken yürütülerek yapılan tesisin açılışına Hatay Valisi Erdal Ata, Hatay Büyükşehir Belediye(HBB) Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) Hatay Milletvekili Mevlüt Dudu, Erzin Kaymakamı Ahmet Demirci, HATSU Genel Müdürü Mehmet Çaparali, CHP İl Başkanı Mehmet Güzelmansur, İller Bankası Adana Bölge Müdürü Hasan Güneş, Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Halit Ergin, HATSU Daire Başkanları, şube müdürleri ve çok sayıda vatandaş katılım gösterdi.

Vali Ata, “Atıksular Artık Arıtılmadan Deşarj Edilmeyecek”

Bir dakikalık saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından konuşma yapan Hatay Valisi Erdal Ata, Dünya Çevre Günü’nün kutlandığı bir günde böylesine bir hizmetin daha anlamlı  olduğunu ifade ederek, “ülkemizde çevre sorunları önemli yer teşkil etmekte, bugün burada yapılan atıksu arıtma tesisinin Erzin ilçemizde ve civarında yaşayan vatandaşlarımızın atıksularının bir damlası dahil arıtılmadan derelere, denizlere deşarj edilmeyecek. Bundan hem Erzin halkı hem de bölgede yaşayan vatandaşlarımız çok daha temiz bir ortamda yaşayacaklar” dedi.

Erzin’in çok güzel bir sahili olan bir ilçe olduğuna dikkat çeken Vali Ata, sahilde de vatandaşlarımız denize girerken daha temiz bir ortamda denize gireceğinin altını çizerek, bu tesislerin yapılmasından dolayı İller Bankası Genel Müdürlüğü, HBB Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, HATSU Genel Müdürü Mehmet Çaparali ve emeği geçen herkese teşekkür etti.

Başkan Savaş, “Erzin’e Hizmetler Devam Edecek”

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş yaptığı konuşmada ise, çevreye zarar veren atık maddelerin temizlenmesi adına güzel bir tesis açtıklarını ifade ederek, “Erzin’de kanalizasyon inşaatı ile atıksu arıtma tesisini bitirdik. İçmesuyu şebekesi inşaatını başlattık ve hemen yarısına geldik. Yayla yollarımızı yapıyoruz, birçok köy yolumuzu yaptık. İçmesuyu çalışması bittikten sonra geri kalan kısımdaki

üst yapıyı yağacağız” dedi.

Adana’ya giden eski yol üzerinde yıkılan köprü yerine hemen yenisi yaptıklarını hatırlatan Başkan Savaş, yapılan tüm hizmetlerin Erzin’e ve köylerimize hayırlı ve uğurlu olmasını dileyerek, Erzin’e hizmetlerinin devam edeceğini ifade etti.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Erzin’dekş Dev Tesis Dünya Çevre Günü’nde hizmete açıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir