Hatayvatan.com – Hatay Haberleri

Gelir – Gider Tablosu Belediye Binasına Asıldı

Gelir – Gider Tablosu Belediye Binasına Asıldı
128 okunma
14 Mayıs 2020 - 9:41

Samandağ ilçesinde Belediye Başkanı Refik Eryılmaz, Hatay’da bir ilke imza attı.

Meclis toplantılarında belediyenin 1 yıllık gelir ve giderlerini çıkartıp gelir gider tablosunu belediye binasına asarak şeffaf bir Belediyecilik yönetimi sergilediklerini ifade etti.

31 Mart 2019 tarihinden bugüne Samandağ Belediye Başkanı Refik Eryılmaz’ın başkanlığı süresince belediyenin yapmış olduğu çalışmalar, etkinlikler ve kursların yanı sıra, belediyenin gelir-giderleri, borçları, açılan yollar, alınan araçlar ve gelecekte yapmak istedikleri projelerinde bulunduğu daha birçok çalışmayı içeren bir video hazırlanıp, bilboard ve afişler basılarak kamuoyunun bilgisine sunuldu.

Ayrıca belediyeye gelen paraların nerelere harcandığını halkın görmesi açısından gelir gider tablosu da belediye binasına asıldı. 

Başkan Eryılmaz, halkın huzuru ve refahı için daha yaşanabilir bir Samandağ hayali ile teslim aldıkları görevi şeffaf ve sosyal belediyecilik sözünü tutarak sürdürdüklerini ifade ederek;

“Belediye Başkanlığı görevine geldiğim günden itibaren bu güne kadar şeffaf ve halkçı belediyecilik anlayışı ile 1 yıllık süre zarfında neler yaptık, nasıl bir mesafe kat ettik ve belediyenin şu anki durumu ile ilgili bilgileri kamuoyunun bilgisine sunduk. Göreve başladığımız günden bugüne halka açık bir şekilde gerçekleştirdiğimiz meclis toplantılarımızda gelir gider tablomuzu paylaştık. Aldığımız her şeyin parasını ödeyerek belediyemizi zor durumda bırakacak, külfet oluşturacak hiçbir borçlanma yapmadık.

Bir yıllık süre zarfında yaptığımız çalışmaları yazılı ve görsel olarak sosyal medya hesaplarımızdan da paylaşarak ve gelir gider tablomuzu belediyemizin ön cephesine asarak halkın takdirine sunduk. Halkımız için hizmet etmeye etmeye devam edeceğiz“ dedi.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Hatayvatan.com Vardılar Medya Grubu kuruluşudur.