Hatayvatan.com – Hatay Haberleri

Genç Fizyoterapistler görevi teslim aldı

Genç Fizyoterapistler görevi teslim aldı
20 Mayıs 2017 - 15:24

Kıbrıs Yakın Doğu Üniversitesi öğrencileri tarafından hazırlanan; Türkiye’de Fizyoterapi ve Rehabilitasyon bölümü öğrencileri tarafından geleneksel olarak yapılan “Hotpack” devir teslim ve Fizyoterapist yemin töreni yapıldı.

Tören Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlarken, yeni Fizyoterapistler tören alanına Onuncu Yıl Marşı ile giriş yaptılar.

Mezun olan öğrencileri uğurlamak için geleneksel olarak yapılan törende, bu yıl Yakın Doğu Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi F.T.R Öğrencileri alışılmışın dışında Çiğköfte ikramları, Davul-Zurna ekibi ve çeşitli sunumlarla süsledi.

Törende bir konuşma yapan Araş. Gör. Fizyoterapist Melis BAĞKUR; “Hepiniz ülkemizin önemli değerlerisiniz. Kişisel olarak ben, sizin gibi öğrencilerim olduğu için çok mutluyum. Sağlık, etik ve yaşam ilkelerine bağlılığınız çok önemli olacaktır. Hepinize meslek yaşamınızda başarılar diliyorum.” dedi.

Yeni mezun Fizyoterapistlere meslek önerileri sunan Kardiyopulmoner Rehabilitasyon Ünitesi Sorumlusu Uzm. Fzt. Şahveren ÇAKARTAŞ ise “Öğrencilerimizle gurur duyuyoruz. Hepsine tek tek meslek hayatında başarılar diliyorum.” diye konuştu.

Yemin töreninin ve ikramların ardından yapılan konvoyda Genç Fizyoterapistler mesleğe ilk adım atmış oldu.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -

Hatayvatan.com Vardılar Medya Grubu kuruluşudur.