Hatayvatan.com – Hatay Haberleri

Golan Tepeleri Anadolu Yörüklerinin Kışlık Yurdudur

Golan Tepeleri Anadolu Yörüklerinin Kışlık Yurdudur
56 okunma
29 Ocak 2020 - 23:30

Hatay Yörük Avşar Türkmenleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Ünal Kozak Kudüs’ün İsrail’e ait olduğu iddia eden Amerika Birleşik Devletlerine karşı Filistin halkını direnç göstermeye davet etti ve bu konuda Filistin’in yanında olduklarını belirtti.

Hatay Yörük Avşar Türkmenleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Ünal Kozak, Golan tepelerinin Anadolu Yörüklerinin  kışlık yurdu olduğunu belirterek; “Zamanında ülkemizin önüne Sevr Anlaşmasını koymuşlardı. Bizler mevzu vatansa gerisi teferruattır diyerek bu planı tarihin çöplüğüne nasıl attıysak Filistinli kardeşlerimiz kendi içlerinde bütünleşerek tek yumruk olup bu sözde öneriye felaket planına tarihin çöplüğüne atmalıdır. Çünkü Filistinli kardeşlerimizin toprağı olmalı, sınırları olmalı, ülküsü olmalı, devleti olmalı. Çünkü bu sözde felaket planı Amerika Birleşik Devletlerinde hazırlanmadı bu plan İsrail coğrafyasında 1947 den beri ortaya konmuş adım adım büyük İsrail planının bir parçası olduğunu unutulmamalı yine unutulmamalı ki İsrail sınırsız bir güç değildir. Gücünü Amerika Birleşik Devletlerinden devşiren bir ülkedir. Filistin halkı bu  felaket planına karşı olduklarını net göstermelidir. Filistin halkı bu olaya gerekli tepkiyi vermelidir. Tıpkı Anadolu coğrafyası işgal edildiğinde Türk Milletinin Mevzu Vatansa Gerisi Teferruattır anlayışı ile harekete geçmeli aynı zamanda uluslararası dengeleri dikkate alarak uluslararası güçleri  de harekete geçirmelidir. “ dedi.

Daha düne kadar Golan tepeleri Anadolu Yörüklerinin  bir kışlık yurdu olduğunu unutulmamalıdır diyen Kozak “Bizler yaylaların şahinleri kentlerin sessiz çoğunluğu Vatan Millet, Bayrak sevdalıları olan Yörük, Avşar, Türkmenler Filistinli kardeşlerimizin yanındayız. Onların kırmızı çizgisi olan Kudüs, bizim kırmızı çizgimizdir.” dedi.

Sedat İSKENDEROĞLU – Dörtyol

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Hatayvatan.com Vardılar Medya Grubu kuruluşudur.