Hatayvatan.com – Hatay Haberleri

Gölbaşı Gölü Turizmcilerin hedefi olacak

Gölbaşı Gölü Turizmcilerin hedefi olacak
132 okunma
29 Mayıs 2019 - 15:50

Kırıkhan ilçesinde manzarasıyla görenleri hayran bırakan Gölbaşı Gölü’nün turizme kazandırılması için çalışma başlatıldı.

AK PartiHatay MilletvekiliHüseyin Yayman, “Planın ideal hedefi; Gölbaşı Gölü’nün korunması, iyileştirilmesi, tanıtılması, sürdürülebilir yönetiminin sağlanması ve halkın farkındalığının artırılmasıdır” dedi.
AK Parti Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman, 193 kuş türünün yaşam alanı olan, temiz suyu ve manzarasıyla görenleri hayran bırakan Gölbaşı Gölü’nün turizme kazandırılması için çalışmaların başladığını kaydetti. Kurutulan Amik Gölü’nün son gözyaşı damlası olan Gölbaşı Gölü’nün 2017 yılında Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından ‘Ulusal Öneme Haiz Sulak Alan’ olarak tescillendiğini belirten Yayman, aynı yıl içerisinde yönetim planı çalışmalarının başladığını ve 2018 yılında bunun sonuçlandığını söyledi.

Yayman, “Plan, Ulusal Sulak Alan Komisyonunun onayından geçtikten sonra resmi olarak yürürlüğe girecek. Gölün sulak alan dahilinde bir ideal hedef, dört uygulama hedefi, 26 faaliyet ve plan kararlarından oluşmaktadır. Planda 17 farklı kurumun görev ve sorumluluğu bulunmaktadır. Planın ideal hedefi; Gölbaşı Gölü’nün korunması, yaşamının iyileştirilmesi, gölün dünyaya tanıtılması, sürdürülebilir yönetiminin sağlanması ve halkın farkındalığının artırılmasıdır” diye konuştu.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Hatayvatan.com Vardılar Medya Grubu kuruluşudur.