Medya Grubu olarak 30. yılı aşkın süredir yayın hayatına devam eden Vardılar Medya Grubu, Dijital Televizyon sektörüne Hatay Vatan TV YouTube kanalıyla giriş yaptı. Abone olmak için tıklayın

Gürsel Tekin Hatay’da

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Tekin, Hatay Gazeteciler Cemiyeti’ni ziyaretinde yaptığı açıklamada, hoşgörü merkezi olan Hatay’da çok ciddi sorunların bulunduğunu, burada yaşayan insanların gelecekle ilgili kaygılarının olduğunu savundu.

Reyhanlı Barajı’nın yapılacağı Mehmet Beyli köyü ile 5 mahallesini ziyaret ettiklerini ifade eden Tekin, buradaki köylülerin baraja itiraz etmediklerini, su altında kalacak evlerinin yerine yenisinin yapılmasını ve tarlalarının verilmesini istediklerini belirtti.

Sınırların apayrı bir tartışma konusu olduğunu ifade eden Tekin, ”Suriye ile ilgili sınırlarda askerlerin tamamen çekilmesi ve nöbetçi kulübelerde askerin olmaması bir tartışma konusu. Acaba, bu Suriye sınırındaki iller mi yoksa biz mi Suriye’ye intikal ettik? Bunu da bir kamuoyuyla paylaşmak istiyorum. Bu konuda hükümetin bir açıklama yapması gerekiyor” dedi.

Irak Başbakanı’nın, Kılıçdaroğlu’nu niye davet ettiğiyle ilgili bazı gazetelerde, çeşitli eleştirilerin yer aldığını vurgulayan Tekin, ”Sayın Kılıçdaroğlu, şu anda Orta Doğu’nun fenomeni. Sadece Irak değil, Ürdün, Mısır, bütün bu coğrafyada herkes Kılıçdaroğlu’nun gelmesini istiyor. Niçin istiyorlar? Biri barış, biri savaş istiyor. Onu yazan gazeteciye sesleniyorum. Barış isteyen bir insanı kim çağırmaz. Onun için Orta Doğu’nun ve Türkiye’nin barış elçisi olacak Sayın Kılıçdaroğlu” diye konuştu.

Diyarbakır İl Başkanı Haşim Özkoyuncu’nun istifasıyla ve Kılıçdaroğlu’nun Mustafa Sarıgül’ü partiye davetiyle ilgili ise Tekin, şunları kaydetti:

”Her partide olduğu gibi, içeride arkadaşlarımızın zaman zaman sıkıntıları olur bundan dolayı istifa etti. Herhangi bir dışa dönük, yani AKP il başkanı gibi değil. Mesela AKP il başkanı sorgulanmalıydı. Neden istifa etti? Ya da AKP Hakkâri’de ilini niye kapattı. Bunlar sorgulanmıyor. Çünkü iktidara soru sormanın bedelleri çok ağırdır. Diyarbakır’da önümüzdeki günlerde yeni bir arkadaşımız görev alacak. Kılıçdaroğlu’nun Mustafa Sarıgül’ü partisine davetiyle ilgili ise dün akşam google girdim. Allah razı olsun bu googleyi kim yarattıysa. Google girdim ve 2010’dan sonra Kılıçdaroğlu’na, bir kısmı da bana sorulmuş. 573 kez sorulmuş, bugünkü soruyla 574 oldu. 574 kez de aynen şunu söylemişiz ‘Hay hay buyursun gelsin’ Sizden şunu rica ediyorum, 600’e dayandırmayın daha son olsun bu” diye yanıtladı.

Gazeteci Cüneyt Ünal’ın Suriye’den kurtarılması ve Bashar Kaddumi’nin durumuyla ilgili soru üzerine de Tekin, şu yanıtı verdi:

”Son üç ayda bununla ilgili çok ciddi çalışmamız oldu. Sadece Cüneyt’le ilgili değil. Sayın Genel Başkanımız Kılıçdaroğlu’nun talimatı doğrultusunda yapılması gereken ne varsa il, milletvekili düzeyinde ne varsa yapıyoruz. Ama bu saate kadar kardeşimizle ilgili sağlıklı bir sonuç alabilmiş değiliz. Yine ABD’de bir gazetecinin CHP’ye talebi oldu. Onun da gelmesi için yapılabilecek bir şey varsa bir barış elçiliği yapmak isteriz. Bir insani görevdir. Bu insani görevden CHP kaçmayacaktır, kaçması da mümkün değildir.”

Tekin, Antakya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ahmet Abdullahoğlu ile Musevi Cemaati Vakfı Başkanı Şaul Cenudioğlu’nu da ziyaret etti.

 

 

AA

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Gürsel Tekin Hatay’da

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir