Medya Grubu olarak 30. yılı aşkın süredir yayın hayatına devam eden Vardılar Medya Grubu, Dijital Televizyon sektörüne Hatay Vatan TV YouTube kanalıyla giriş yaptı. Abone olmak için tıklayın

Gurur tablosu; 116 Hafize tacını taktı

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Hatay’ın Kırıkhan ilçesinde Beyazid Bistami Hz. Kız Kuran Kursunda okuyan ve hafızeliğini tamamlayan 116 Hafize için taç giyme töreni düzenlendi.

İlçede bir düğün salonunda düzenlenen törene Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Huriye Martı, TBMM Dijital Mecralar Başkanı Ak Parti Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman, Hatay İl Müftüsü Ömer Faruk Bilgili, Kırıkhan Belediye Başkanı Ayhan Yavuz ve çok sayıda davetli katıldı.

İstiklal Marşı ve Kuran-ı Kerim Tilavetiyle başlayan törende konuşan Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Huriye Martı, Kuransız bir hayatın ölmüş bir hayat olduğunu söyledi.

Kuran-ı Kerim’in öneminden bahseden Martı konuşmasının devamında şöyle konuştu;

“Peygamber efendimizin buyurduğu gibi aklında, zihninde, fikrinde kurandan bir ayet olmayan kuranı öğrenmemiş insan harabe dönmüş bir ev gibidir. Kuranı güzelce okuyup ezberleyip yaşayanlar en yüce melekle birliktedir. Kendini emek verip zorla da okusa bir insan, gayret gösterse iki kat sevap kazanır. O yüzden Kuranı elimizden ve dilimizden düşürmeyelim, kuranın bize öğrettiği gibi temiz ahlaklı, iyi yürekli mümin kullar olarak yaşayalım.”

Martı, son olarak Suriyeli yetimlere destek olduğu ve programa katkıda bulunan Darül Eytam Vakfına teşekkür ettiğini sözlerine ekledi.

TBMM Dijital Mecralar Başkanı Hüseyin Yayman ise programa katkıda bulanan ve Hafizeleri yetiştiren öğretmenlere teşekkür etti.

Yayman “Marifet iltifata tabidir, bu hayırlı kuran hizmetini yapan kardeşlerimiz bizim için çok değerlidir. İnsanların en hayırlısı kuranı öğrenen ve öğretendir. Dün Antakya’da da törene katıldık, orada da değerli kardeşlerimiz için düzenlenen törene katıldık. Hafız ve hafize olmak çok önemlidir, bundan da önemli olan hafız kalmak hafize kalmak kuranı bir hayat düsturu haline getirmek çok daha önemlidir.” dedi.

Hatay İl Müftüsü Ömer Faruk Bilgili’de konuşmasında, Kuran-ı Kerimi geçmişten bu yana yaygınlaştıran toplumun fertleri oldukları için mutlu olduğunu söyledi.

Kuran-ı Kerimi birçok yerde toplumla buluşturduklarını aktaran Bilgili konuşmasını şöyle sürdürdü;

“Cami dışında cezaevlerinde, hastanelerde, sevgi evlerinde, kadın sığınma evlerinde toplumun her kesiminde bir seferberlik anlayışı ile yürütülmekte olan bu faaliyetleri toplumun her kesimini Kuran ile buluşturulması amaç edinmektedir. Hatay’da 2 proje hafızlığı, 13 yatılı Kuran kursu, 92 4-6 yaş kuran kursu, 286 ihtiyaç odaklı kuran kursu toplamda 395 kuran kursumuzda 636 öğreticimizle 9 bin 560 öğrencimize kuran kursu vermekteyiz.”

Programın sonunda Hafizelere öğreticiler tarafından taçları takılarak ilçe müftülüğü tarafından hazırlanan altın hediye edildi.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Gurur tablosu; 116 Hafize tacını taktı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir