Güzelmansur’un 8 Mart Dünya Kadınlar Günü mesajı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP)Hatay İl Başkanı Mehmet GÜZELMANSUR 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

KADIN, TOPLUMUN EN ÖZVERİLİ, ÇALIŞKAN VE ÜRETKEN BİREYİDİR

Tarih boyunca Türk toplumunda kadına her zaman büyük önem verildiğini, dünyada uygulama örneği bulunmayan hakların Cumhuriyet’in ilanı ile birlikte Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından kadınlara ithaf olduğunu ifade eden CHP Hatay İl Başkanı Mehmet GÜZELMANSUR, kadının Türk toplumundaki yerinin diğer milletlere göre ayrı olduğunu söyledi.

Toplumların temel taşı aile, ailenin temel taşı ise kadınlar olduğunu ifade eden Başkan Mehmet GÜZELMANSUR “Her zaman varlıklarıyla hayatın her alanında fedakârlığı, üretkenliği ve duyarlılığı temsil eden kadınlarımız huzurlu, mutlu ve sağlıklı toplumların teminatıdır. Ayrıca Kadınlarımız her daim zarafetleri, fedakârlıkları, yüksek duygusal zekâları, nezaketleri ve letafetiyle toplumumuzun denge unsuru olmuşlardır. ”Kadın, toplumun en özverili, çalışkan ve üretken bireyidir. Kurtuluş Savaşımızın kazanılmasında kadınlarımız önemli çalışmalar yapmışlardır. Yeri gelmiş cephede savaşmış, yeri gelmiş cephe gerisinde savaşa destek olmuşlardır. Savaş sonrasında ülkenin kalkınmasında da kadınlarımız, en önde yerini almışlardır. Bizim örf ve adetlerimize göre yuvanın gerçek sahibi olan kadınlarımız ailenin ve doğal olarak da toplumun temel direğidir. Kadınlarımızın iyi şartlara kavuşması demek, toplumun çağdaş uygarlıklar seviyesine ulaşması anlamına gelmektedir” dedi.

Analık görevi çok kutsal bir görev olduğunu vurgulayan Başkan GÜZELMANSUR, “Aile kurumunda kadın, sadece çocuklarımızın topluma hazırlanmasında değil, sağlıklı bir iletişim ortamının kurulmasında da etkilidir. Bu nedenledir ki analar ‘Cennet anaların ayağının altındadır’ hadisi’ ile Cennetle müjdelenmişlerdir.  Milli mücadele yıllarında kadının rolü büyüktür. Bu yıllarda eşini cepheye gönderen kadınlar, cephe gerisinde fedakâr bir şekilde çalışmışlardır. Bağımsızlık savaşının sembolü olan kadınlar, kimi zaman kağnılarında cepheye mermi taşımışlar, kimi zaman da ordunun yiyecek ve giyecek ihtiyacı gibi işlerde çalışmışlardır. Güçlü omuzlarında Türkiye’yi yükseltecek kadınlarımızın gününü en samimi duygularımla kutluyorum. Kadınlar için önemli olan bu günün yılın 1 günüyle sınırlı kalmaması dileğiyle kadına şiddetin olmadığı, saygıda kusurun edilmediği çevremizde açan en güzel çiçekler olan tüm kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kutlu olsun” diye konuştu.

 

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Güzelmansur’un 8 Mart Dünya Kadınlar Günü mesajı

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir