Medya Grubu olarak 30. yılı aşkın süredir yayın hayatına devam eden Vardılar Medya Grubu, Dijital Televizyon sektörüne Hatay Vatan TV YouTube kanalıyla giriş yaptı. Abone olmak için tıklayın

Hacı Bayram Türkoğlu’nun Dörtyol’da esnaf ziyareti

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

AK Parti Hatay Milletvekili & 25. Dönem Adayı Ecz. Hacı Bayram Türkoğlu, Dörtyol’da dükkânlarında tek tek ziyaret ederek hal-hatırlarını sorduğu esnaflarla uzun süre sohbet etti.

Milletvekili Türkoğlu’na esnaf ziyaretlerinde, AK Parti Dörtyol İlçe Başkanı Hasan Özel’in yanı sıra; AK Parti Dörtyol İlçe Gençlik Kolları Başkanı Fatih Ergül, AK Parti Dörtyol İlçe Kadın Kolları Başkanı Sermin Göksu, AK Parti Dörtyol İlçe Teşkilatı Kurucular Kurulu Başkanı ve Önceki Dönem Dörtyol Belediye Başkanı Bilgehan Aksoy, Önceki Dönem AK Parti Dörtyol İlçe Başkanı Osman Görgen, 25. Dönem AK Parti Hatay Milletvekili Aday Adayları Zübeyde Avcı, Mustafa Özbolat, Fatma Görgen Selimoğlu, AK Parti Dörtyol İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri, Dörtyol Belediyesi AK Partili Meclis Üyeleri eşlik ettiler.

AK Parti Dörtyol İlçe Teşkilatı’nın tek vücut olarak kalabalık bir heyet halinde gerçekleştirdiği esnaf ziyaretinde Milletvekili Türkoğlu’na esnaflardan ilgi büyüktü. Eczacılık mesleğinin doğası gereği kendilerinin de bir nevi esnaf olduğa vurgu yapan Türkoğlu; “Bugün esnafımızın yerine kendini koymaya ve empati kurmaya çalışan bir siyasetçi değil, bizzat onların arasından gelen, onların dertlerini, arzu ve isteklerini yakınen bilen bir siyasetçiyiz” dedi. Mesleği gereği esnaflarla içli dışlı olduklarını ifade eden Türkoğlu; “Caddelerimiz ve sokaklarımızda, köşe başlarında yer alan kasabı, manavı, terzisi, berberi, fırını, bakkalı ile hülasa tüm esnafımız, bulundukları şehrin adeta atan nabzı, duyan kulağı, gören gözü, hisseden kalp ve vicdanıdır. Esnafımız bir mahallenin, bir şehrin esasında ruhudur. Ahilik kültürünün dayanışma ruhunu, erdemlerini yaşatma azmindeki esnafımız, sabahın ilk saatlerinde açtıkları kepenklerinin ardından güneşin kaybolacağı akşam anına kadar toplumla hemhal olmakta ve evlerine alınlarının teri ve el emeği ile götürecekleri rızıklarının peşinde cefakârca çalışmaktadır. Bu bağlamda esnaflarımız ekonomiye yadsınamaz derecede sağladıkları katma değerle aslında geleceğin büyük Türkiye’sinin de gizli ve sessiz kahramanlarıdır” şeklinde açıklamalara yer verdi.

Sadece seçimden seçime değil, her zaman ulaşabilecekleri bir ses, yanı başlarında hissedebilecekleri bir nefes kadar esnafla hemhal olduklarını dile getiren Türkoğlu, belediye başkanlığı ve milletvekilliği yaptığı dönemlerde olduğu gibi 25. Dönem Milletvekilliğinde de esnafın ve vatandaşların her zaman ulaşabilecekleri el olacaklarını söyledi.

“Peygamberimizin ‘Rızkın onda dokuzu ticarettedir’ diye buyurduğu meslek, işte tam da esnaflarımızın icraa ettikleri meslektir” diyen Türkoğlu, esnafların AK Parti Hükümetleri’nin gözbebeği olduğunun altını çizdi. 2001 krizinde esnafların ilk defa sokağa çıkıp gösteri yaptıklarını anımsatan Türkoğlu; “Türkiye’de orta direk diye tabir ettiğimiz kesim esnaf ve sanatkârlardan oluşuyor. Bu açıdan esnafımız toplumun omurgasıdır. Esnafların yaşadığı sıkıntı dalga dalga yayılır ve tüm toplumu etkiler hale gelir. Bu açıdan AK Parti Hükümetleri esnaf ve sanatkârlara büyük önem vermiş, 2002’den sonra getirdiği düzenlemeler ile esnafların kredi ve finansman maliyetlerini düşürmüştür. 2002 yılında esnafımızın kullandığı kredilerin faiz oranı yüzde 47 iken, bu oranı yüzde 4-5 düzeyine kadar indirdik ve esnafımızın Halkbank ve Kredi-Kefalet Kooperatifleri aracılığıyla kullandığı kredilerin miktarını, 2002 yılındaki 153 milyon lira seviyesinden, bugün 12 milyar 600 milyon lira düzeyine kadar çıkardık. Esnafımızın kullandığı kredilerin faizinin yüzde 50’sini devlet tarafından karşılar hale getirdik” dedi. Ahilik Kültürünün icabı esnaf anlayışının temelinde helal kazanç yattığının altını çizen Türkoğlu, esnafın en büyük sermayesinin itibar olduğunu kaydetti.

Dörtyol Esnafını ziyaretleri sonrası Milletvekili Türkoğlu, beraberindeki heyetle birlikte Dörtyol’un Altınçağ Mahallesi’nde hizmete giren Şamil Yapı Tarım Market’in açılışı dolayısıyla esnaflar ve vatandaşlarla birlikte dualar eşliğinde kurdele kesti.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Hacı Bayram Türkoğlu’nun Dörtyol’da esnaf ziyareti

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir