Hatayvatan.com – Hatay Haberleri

Hassa’da Tarım Faaliyetleri Masaya Yatırıldı

Hassa’da Tarım Faaliyetleri Masaya Yatırıldı
37 okunma
18 Haziran 2020 - 15:48

Hatay İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü  tarafından Hassa’da muhtarlara  bilgilendirme ve istişare toplantısı gerçekleştirildi.

Hassa Belediyesi Konferans salonunda yapılan bilgilendirme ve istişare toplantısına; Hatay İl Gıda Tarım ve hayvancılık  Müdürü Ergün Çolakoğlu, İlçe Müdürü Mehmet Şıhlar, Belediye Başkan Vekili Murat Torun, Ak parti İlçe Başkanı Cafer Sarı ve  Hassa Mahalle Muhtarları katıldı.

Hatay İl Tarım Müdürü Ergün Çolakoğlu tarafından; Hassa’daki tarım faaliyetleri ve tarım destekleri hakkında muhtarlar bilgilendirilerek, Hassa tarımı masaya yatırıldı.. Pamuk ,buğday, gübre ve ilaç desteklemeleri hakkında bilgi verildi. Tarım Bakanlığı tarafından duyuruya çıkarılan  “Kırsal Kalkınma Destek Programları” ve “DOĞAKA projeleri” hakkında aydınlatıcı bilgi verildi. İyi tarım uygulamaları (çilek üretimi vb) zeytin ve zeytin ürünlerine yönelik destek programları hakkında sunum yapıldı. Zeytin salamurası tesislerinin yaygınlaştırılması konusunda bakanlığın büyük oranda destek verdiği ve bu konuda devlet teşvikinden üreticilerin yararlanması gerektiği üzerinde duruldu.

Akbez Mahallesi Muhtarı Bilal Demir konuya ilişkin yaptığı konuşmada; İlçe genelinde yaklaşık 50 bin dekar alanda tarımı yapılan üzüm üretimi konusunda çiftçilere devlet tarafından biraz daha destek verilmesi gerektiğini, aroması, tadı ve kalite bakımından  önemli bir yere sahip olan üzümün bir an önce tescillenmesi gerektiğini belirterek, coğrafi işaretler kapsamına alınmasını dile getirdi.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Hatayvatan.com Vardılar Medya Grubu kuruluşudur.