Hatayvatan.com – Hatay Haberleri

Hatay Sağlık Sen Şube Başkanı Gönç’ün Zafer Bayramı mesajı

Hatay Sağlık Sen Şube Başkanı Gönç’ün Zafer Bayramı mesajı
61 okunma
30 Ağustos 2016 - 11:53

Hatay Sağlık Sen Şube Başkanı Feleytun Fatih Gönç 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı;

“Düşman işgalinin sona erdirilmesi, bağımsızlık ve özgürlüğe giden yoldaki en önemli zaferimiz 30 Ağustos Zafer Bayramımız kutlu olsun.

Sevr Anlaşması sonrası ülkemizi kuşatan işgalci devletlere karşı başlattığımız Kurtuluş Savaşı, birçok cephede, her biri ayrı kahramanlık destanları ile elde edilen zaferler sonrası başarıya ulaşmıştır. Büyük Taarruz, Kurtuluş Savaşı sırasında ordumuzun işgalci güçlere son ve kesin darbeyi vurması ve Anadolu’dan atmak için yapılan saldırı olması açısından önemlidir.

Büyük Taarruz Ağustos’un 26’sını 27’sine bağlayan gece Afyonkarahisar’da başlamış, Dumlupınar Meydan Muharebesi’nde düşman kuvvetlerinin imha edilmesiyle Türk ordusunun zaferiyle sonuçlanmıştı. Büyük Taarruzla ilgili olarak dikkat çeken tarihi ayrıntı ise; Malazgirt Zaferi’nin yıldönümü olan 26 Ağustos’ta başlaması, Türkler’in Malazgirt sonrası Anadolu’ya gelmeye başlamasının yıldönümü kabul edilen 30 Ağustos’ta zaferle sonuçlanmasıdır.

Ülkemizin birlik ve beraberliği, büyümesi ve bölgesinde söz sahibi olmasından rahatsız olan ve ülkemizi işgal girişiminde bulunan küresel güçler kiraladıkları terör örgütleri ile ülkemize saldırmaya devam ediyorlar. Bugün, ülkemizi işgal etmek isteyen ve ülkemiz üzerinde hain emelleri bulunan bu dış güçlere karşı milletçe mücadele ediyoruz. Komşu ülkelerimizin istikrarsızlığı ve içinde bulundukları kaos ortamından faydalanarak bu ülkelerde yuvalanan hain terör örgütlerine karşı da amansız bir mücadelenin içindeyiz. Geçmişi şanlı destanlarla dolu olan bu milletimiz darbe görünümlü işgal girişimini geri püskürttüğü gibi, hain terör odaklarının oyunlarını da bozacak cesaret ve ferasete sahiptir.

Milletimizin 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı tebrik ediyor, birlik ve beraberliğimizle, cesaret ve ferasetimizle her türlü oyunu bozacağımıza olan inancımızı bir kez daha dile getiriyoruz. Bu ülke için geçmişte ve günümüzde şehit olanları rahmet ve minnetle anıyor, gazilerimize şükranlarımızı sunuyoruz.”

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Hatayvatan.com Vardılar Medya Grubu kuruluşudur.