Hatayvatan.com – Hatay Haberleri

Hatay Valiliğinden Büyükşehire Para Cezası

Hatay Valiliğinden Büyükşehire Para Cezası
162 okunma
13 Ağustos 2020 - 10:03

Hatay Valiliği Hatay Büyükşehir Belediyesine bağlı Sahipsiz Hayvan Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’nde yaşanan köpek ölümleri ve bakımların ihmali ile ilgili yazılı basın açıklaması yaptı.

BÜYÜKŞEHİR’E PARA CEZASI

Hatay Valiliği Sahipsiz Hayvan Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’nde yapılan incelemeler sonucunda ihmallerinden dolayı Hatay Büyükşehir Belediyesine 5199 Sayılı Hayvanları Koruma Kanunu hükümlere muhalefet etmekten 18.940.00 tl para cezası kesti.

HATAY VALİLİĞİ ŞİKAYETLERE KAYITSIZ KALMADI

Hatay Valiliği, köpek ölümleri ve Hayvan Barınağı ile ilgili vatandaşlardan gelen şikayetlere sessiz kalmadı.

Valilik konu ile ilgili yaptığı açıklamada: “Hatay Büyükşehir Belediyesine bağlı Sahipsiz Hayvan Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’nde yaşanan köpek ölümleri ve bakımların ihmali ile ilgili aynı gün ve sonraki günlerde yerinde yapılan incelemelerde söz konusu görüntülerin Sahipsiz Hayvan Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’nde gerçekleştiği, yaklaşık 40 görüntünün incelenmesi sonucunda 20 adet farklı hayvanın bakımının ihmal edildiği ve öldüğü kanaatine varılmış, inceleme ve tespit tutanakları ile kayıt altına alınmıştır. 5199 Sayılı Hayvanları Koruma Kanunu hükümlere muhalefet etmekten, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanlığına 18.940,00 TL idari para cezası uygulanmıştır. Mevcut hayvan barınaklarının mevzuatlarda belirtilen şartları taşıyıp taşımadığı hususlarında gerekli denetimlerin yapılması ile görev ve sorumluluklarını yerine getirmeyen yetkililer hakkında, ilgili kurum yetkililerinden gerekli idari ve adli işlemlerin başlatılması talep edilmiştir” dendi.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Hatayvatan.com Vardılar Medya Grubu kuruluşudur.