Hatayvatan.com – Hatay Haberleri

Kırıkhan Bilim Hastanesi

Hatay’da “Akdeniz Meyve Sineği İle Mücadele Yöntemleri” Konulu toplantı gerçekleşti

Hatay’da “Akdeniz Meyve Sineği İle Mücadele Yöntemleri” Konulu toplantı gerçekleşti
144 okunma
08 Ağustos 2018 - 16:47

Adana Biyolojik Mücadele Enstitüsü, Hatay İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ve Samandağ Kaymakamlığı işbirliği ile 7 Ağustos Salı günü saat 14:00’da Samandağ Kültür Merkezi Toplantı Salonunda “Akdeniz Meyve Sineği ile Mücadele Yöntemleri” konulu toplantı gerçekleşti.

Samandağ Kaymakamı Murat Kütük yaptığı konuşmada; “ ürettiklerimizi kaliteli üretelim, sürekli üretelim. Bizim mevzumuz ülkemizin mevzusu. Üretmeden tüketmek. O kısmını hallettiğimiz zaman herkesin karşısında dimdik duracağız. Ne ürettiğimiz değil nasıl ürettiğimiz önemli.  Portakalımızı, zeytinimizi en kaliteli şekilde üreteceğiz. Elimizdeki tarlamızı, bahçemizi boş bırakarak, bakımını kötü yaparak sadece kendimize değil herkese zarar veriyoruz. Bu sebeple üreten he zaman güçlüdür. Bu toplantının hayırlı uğurlu olmasını diliyorum.” dedi.

Samandağ Belediye Başkanı Mithat Nehir: “ Mesele ekmek meselesi, mesele yıllarca emek ederek ağaçlarımızı büyüttük, iyi bir noktaya getirdik, ürün verecek hale getirdik, sinekle mücadele edeceğiz, sağlıklı ürün elde edeceğiz, onu da 30 kuruşun üstünde satarsak Allaha şükür edeceğiz.  Bu büyük bir sıkıntı. Sağlıklı ürün elde etmek için birlikte yapılması gerekenleri birazdan değerli hocalarımız anlatacaklar.”  dedi.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Hatayvatan.com Vardılar Medya Grubu kuruluşudur.