Medya Grubu olarak 30. yılı aşkın süredir yayın hayatına devam eden Vardılar Medya Grubu, Dijital Televizyon sektörüne Hatay Vatan TV YouTube kanalıyla giriş yaptı. Abone olmak için tıklayın

Hatay’da Kanserle savaşma derneği kuruldu

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Dernek Kurucu üyelerinin yaptığı basın açıklamasında şunlara değindi;

Hatay da bir ilk sizlerle beraber başarmak ve bir eksikliği gidermek adına “HATAY KANSERLE SAVAŞ DERNEĞİ’ni” kurmuş bulunmaktayız.

Çok kısa bir zamanda siz değerli basın mensubu arkadaşlarımızla bir araya geleceğiz.

Hatay da bu güne kadar kanserle mücadele adına bir dernek kurulmamış olması da ayrı bir soru işaretidir.

Hatay’dan  Adana , Mersin , Ankara ve İstanbul’a giden , Kanser illetiyle savaşan o kadar çok insanımız var ki inanamazsınız.

Derneğimizin kuruluşunda öncelikli amaç , “ Sen Kansersin “ dendiği andan itibaren  hastanın yaşadığı boşluk ve ne yapacağını bilmediği ruh haline elimizden geldiğince yardımcı olmaktır.

Hastalık Türkiye ölçeğinde son derece hızlı büyüyen ölüm sebepleri arasında ne yazık ki ilk üçe yerleşmiş bulunmaktadır.

Kanser hastalığı ile mücadelenin, hastalığın kabullenmesiyle aşılabileceğini bire bir yaşayan bir arkadaşınız olarak   “Derneğimizin adı da buradan geliyor. Kanserle Savaşıp kazanabilmenin ilk adımı ‘Ben kanserim’ diyebilmektir. Bundan sonraki etkinliklerimiz, farkındalık organizasyonları yapmak olacaktır.

Bu günden itibaren çevrenizde ve yakınlarınızda bu hastalıkla mücadele eden, savaşan ve kazanmak isteyenleri lütfen bize yönlendiriniz. Ayrıca Derneğimiz faaliyetlerinde ve yapacağımız çalışmalarda bizlere yön verecek fikirlerinizde bizleri onurlandırmanızı da hassaten rica ediyorum.

Bu Savaşta bizleri yalnız bırakmayacağınıza canı gönülden inanmaktayım.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Hatay’da Kanserle savaşma derneği kuruldu

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir