Hatayvatan.com – Hatay Haberleri

Hatay’da muz hasadına başlandı

Hatay’da muz hasadına başlandı
192 okunma
27 Mart 2021 - 15:37

Kırıkhan ilçesinde Ak Parti Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman’ın katılıyla muz hasadı gerçekleşti.

İlçeye bağı Yalangoz Mahallesinde farklı ürün çeşidi arayışlarına giren Yavuz Elitaş’a ait 20 dönümlük alanda muz hasadına başlandı.

İlk hasat kesimine katılan Ak Parti Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman, bölgede daha önce havuç, kavun, buğday ve mısır hasadına katıldıklarını Amik Ovasında ilk kez muz hasadı yaptıklarını söyledi.

Yayman gazetecilere yaptığı açıklamada “Amik Ovası burası gerçekten çok verimli araziler, çok verimli topraklar. Senede üç ürün almak mümkün ve inşallah bizde Cumhurbaşkanımızın bizlere talimatıyla Tarım Bakanımızın bizlere destekleriyle burada çalışan, üreten çiftçilerimizin daima yanındayız. Bizim bu arazilerde muhakkak Ziraat Odası, Tarım Müdürlüğümüzle birlikte ürünlerimizi çeşitlendirmemiz gerekiyor. Burada gerçekten dekara verimi arttırmamız gerekiyor. Bununla ilgili de inşallah biz İl Tarım Müdürlüğümüzle de daha fazla mesai halinde olacağız.” dedi.

Yayman son olarak, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a çiftçiye verdiği destekten dolayı teşekkür etti.

Çiftçi Yavuz Elitaş ise konuşmasında, ürün çeşitliliğini arttırmak için muz serası kurduklarını 20 dönümlük alanda yaklaşık 140 ton muz hasadı yapmayı planladıklarını belirtti.

Elitaş, yaklaşık 1 yıl önce ekimini yaptıkları muz veriminden memnun olduğunu bölgedeki çiftçilere de muz ekmeleri konusunda tavsiyede bulundu.

Muz hasadına Milletvekili Yayman’ın yanı sıra Kırıkhan Belediye Başkanı Ayhan Yavuz, İlçe Tarım ve Orman Müdürü Ali Temizkan, Ziraat Odası Başkanı Mehmet Çelik ve Ticaret Odası Başkanı Numan Bölükbaş katıldı.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Hatayvatan.com Vardılar Medya Grubu kuruluşudur.