Hatayvatan.com – Hatay Haberleri

Hatay’daki Suriyelilere Yardım

Hatay’daki Suriyelilere Yardım
56 okunma
29 Ocak 2014 - 13:00

Hatay ve Kırıkhan’daki Suriyeli Muhacirlere yardımlar gelmeye devam ediyor. Hatay Yardımlaşma Derneğine Türkiye’nin çeşitli bölgelerinden Suriyeli Muhacirlere dağıtılmak üzere yardımlar gelmeye devam ediyor.

Suriyeli muhacirlere yardım gönderen kuruluşlardan biride Mudurnu Pak Tavukçuluk daha önce 2 kamyon tavuk yardımı yapan Mudurnu Pak Tavukçuluk tarafından gönderilen 3’üncü yardım kamyonu da Kırıkhan’a ulaştı.

Hatay Yardımlaşma Derneği Yöneticileri tarafından teslim alınan tavuklar HAYAD Derneği mahalle temsilcileri tarafından getirilen araçlara yüklenerek Suriyeli Muhacirlere dağıtılmak üzere gönderildi.

Konu ile ilgili bir açıklama yapan Hatay Yardımlaşma Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Rahmi Vardı şunları söyledi; Mudurnu Pak Tavukçuluk tarafından derneğimize daha önce Hatay’daki Suriyeli Muhacirlere dağıtılmak üzere 2 kamyon tavuk gönderilmişti. Mudurnu Pak Tavukçuluk geçen hafta 15 ton 500 kilo tavuk göndermişti. Gelen tavukları Hatay genelinde köylerde bulunan Suriyeli Muhacirlere dağıtmıştık, bugün gelen tavuklar ise mahalle temsilcilerimiz tarafından başta Kırıkhan’da bulunan yardıma muhtaç Suriyeli Muhacirlere dağıtacak. Daha sonra çevre ilçedeki HAYAD Derneği temsilcilerine ulaştırılarak orada bulunan Suriyeli ailelere dağıtacağız.” dedi.

Rahmi Vardı yardımlardan dolayı bütün Mudurnu Pak Tavukçuluk Yöneticilerine ve çalışanlarına teşekkür etti.”

HAYAD Derneği tarafından teslim alınan 1 kamyon tavuğun en kısa sürede Suriyeli Muhacirlere dağıtılacağı açıklandı.

HABERİN FOTOĞRAFLARI

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Hatayvatan.com Vardılar Medya Grubu kuruluşudur.