Medya Grubu olarak 30. yılı aşkın süredir yayın hayatına devam eden Vardılar Medya Grubu, Dijital Televizyon sektörüne Hatay Vatan TV YouTube kanalıyla giriş yaptı. Abone olmak için tıklayın

Hatay’ın Çılgın Projesi 700 Milyon Dolar

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Hatay Gazeteciler Cemiyetinin 3. Yılında verdiği iftar yemeğinde konuşan adalet Bakanı Sadullah Ergin Hatay’ın dev projesi olan Amanos Tüneli ile önemli açıklamalarda bulundu.

Adalet Bakanı Sadullah Ergin “ Zaman çok çabuk akıp gidiyor, Hatay Gazeteciler cemiyetinin 3. Yılını kutluyoruz, daha dün gibi kuruluşuyla beraber tebrik ettik bu süre içerisinde hepimiz zamanla yarışıyoruz. Taş üstüne taş koymanın olumlu anlamda yapıcı hizmetler ortaya koymanın gayretini gösteriyoruz. Her şeyden önce şunu ifade etmek lazım yıkmak kolay, yapmak ise çok zordur.

Bütün amacımız geleceğe dönük olarak kendimizi kurgulamak yaşadığımız çevre için ve bizden sonraki gençlere örnek hayırlı adımlar atarak ortaya çıkacak eserlerde payımızın olmasını sağlamaktır” dedi.

Hatay’da yatırım yapılacak yer bulamıyoruz

Adalet Bakanı Sadullah Ergin; 1İskenderun, Payas, Erzin, Dörtyol civarında çok önemli sanayi kuruluşları oluşmuştur. Şuanda yatırım yapacak yer kalmamıştır. Yer bulunursa 25 – 30 Milyar dolarlık yatırım yapacak müteşebbis hazır. Hatay Valimiz sanayi bölgelerini dolaşıyorlar yatırım yapacak yer bulamıyorlar” dedi.

Hatay’ın Çılgın Projesi Amanos Tüneli

Hatay’da yatırım yapacak yer oluşması için çare olarak görünen Hatay’ın Çılgın Projesi Amanos Tüneli içinde deyinen Bakan Ergin “ Önce hayal ettik, sonra bunu kovaladık ve şu anda proje ihalesini yaparak mütahitle yer tespiti yapıldı hızla projesi çizilmeye başlandı. 2013 yılı sonu veya 2014 yılı ilk iki ayı içerisinde bu proje tamamlanacak ve yapım ihalesine geçilecek.

2014 yılı bu tünellerin inşaa faaliyetlerinin başlayacağı yıl olacaktır. Yaklaşaık 16 tünel 8 gidiş 8 dönüşte olmak üzere 16 tünel ve 30 Km’lik toplam bağlantı yolu ile beraber Hatay’ın şu ana kadar yapılmış en büyük projesi olacaktır. Yaklaşık muamman bedeli 700 Milyon TL olacak” dedi.

Bakan Ergin son olarak yapılacak bu proje ile Hatay’da çalışacak gençler arayacağız, o kadar üretilecek yatırımların ihtiyaç duyduğu istihdamı sağlayamayacak ve dışardan göç alacağız dedi.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Hatay’ın Çılgın Projesi 700 Milyon Dolar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir