Hatayvatan.com – Hatay Haberleri

Hatay’ın Yüz akları; Hatay Vali Yardımcısı Mahmut Hersanlıoğlu

Hatay’ın Yüz akları; Hatay Vali Yardımcısı Mahmut Hersanlıoğlu
1.875 okunma
31 Temmuz 2019 - 13:54

Hatay’ın yüz akları köşemizi yaklaşık 8-10 yıldır yapıyoruz fakat; artık bu köşemizi haber sitemize taşıdık.

Bu hafta Hatay’ın yüz akı olarak Hatay vali yardımcımız Sayın Mahmut Hersanlıoğlu’nu anlatacağız.

Mahmut Vali Türkyurdum olan Ahlat’ın yiğit evlatlarından biri. Kaymakamlık yaptığı bütün ilçelerde iz bırakmış her tayininden sonra ilçede imza kampanyaları düzenlenmiş kaymakamlarına sahip çıkmak için seferber olmuşlar.

En son atama Hatay vali yardımcılığı görevine yapılınca Muratlı’lar kaymakamlarını bırakmamak için imza kampanyaları başlatmışlar

Mahmut vali Hatay’da göreve başladığı sıralar Hatay’ın en zor dönemleriydi. Özellikle Suriyeli mültecilerin yoğun olduğu Hatay’da konunun hassasiyeti, bölgenin hassasiyeti çok fazlaydı Suriyeli mülteciler konusunda aldığı tüm görevlerde Devletin vali yardımcısı profiline en güçlü şekilde vücut verdi.

Ülkelerini terk edip ülkemize sığınan muhacirlere hizmet için canı gönülden çalışıyordu. Bölgede bulunan STK’lardan bu insanlara yardım etmeleri için elinden gelen tüm çabaları gösteriyordu.

Muhacirlere sahip çıkan özellikle de Zeytindalı Harekatından sonra o bölgeye hizmet için seferber oldu. Zeytindalı bölgesine bir bardak su götüren dernekleri alkışladı. Valiliğin kurduğu gruplarda yapılanları paylaşan STK’ları alkışlayarak destek verdi.

Devlet adamlığıyla, vatanseverliğiyle yetimlere hediyeler getirirken ailece yaşadığı ve gözyaşı döktüğü duygusallığıyla biz Hatay Vatan Gazetesi olarak Sayın Hersanlıoğlu’nu Hatay’ın yüz akı olarak görüyoruz, özellikle muhacirlere yaptığı hizmetlerden dolayı şükranlarımızı sunuyoruz.

 Mahmut Hersanlıoğlu kimdir?

5 Mayıs 1970 yılında Bitlis’in Tatvan ilçesinde doğdu. İlk ve Orta öğretimini Gaziantep İli İslahiye İlçesinde tamamladı.

1991 yılında İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi “Kamu Yönetimi” Bölümünden mezun oldu.1993 yılında vatani görevini tamamladı.

Başbakanlık Devlet Personel Başkanlığında Devlet Personel Uzman Yardımcısı olarak çalıştı. 1994 yılında İçişleri Bakanlığı Kaymakam adaylığı sınavını kazanarak Adana Kaymakam adayı olarak atandı.1997 yılında Amasya İli Göynücek İlçesi Kaymakamlığına,1999 yılında Ardahan İli Damal İlçesi Kaymakamlığına,2001 yılında Ankara İli Güdül İlçesi Kaymakamlığına,2003 yılında Adıyaman İli Besni İlçesi Kaymakamlığına,2006 yılında Denizli İli Sarayköy İlçesi Kaymakamlığına, 2010 yılında Şanlıurfa İli Siverek İlçesi Kaymakamlığına atandı. 06.08.2012 tarih ve 2012/473 sayılı Müşterek Kararname ile Muratlı Kaymakamlığına 2015 yılında Hatay Vali Yardımcılığı görevine atandı. Hersanlıoğlu ve 3 çocuk babası.

NOT: Tesadüf oldu biz bu yazı dizisini hazırlarken Sayın Mahmut Hersanlıoğlu hakkında sosyal medyada Suriyeli düşmanı algısı yaratacak açıklamalar duyduk. Bunu yazanlar Mahmut valiyi tanımadıkları çok açık. Sayın Vali mazlum, mağdur ve muhacir babasıdır buna yüzlerce kez şahitliğimiz vardır.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Hatayvatan.com Vardılar Medya Grubu kuruluşudur.