Hatayvatan.com – Hatay Haberleri

Hataylı öğrencilerin büyük başarısı

Hataylı öğrencilerin büyük başarısı
88 okunma
05 Kasım 2019 - 14:16

Bu yıl ilki düzenlenen Robotex International’ın Türkiye ayağı Robotex Turkey yarışması 2-3 Kasım tarihleri arasında Antalya’da gerçekleşti.  

Dünyanın en büyük robot festivali olarak merkezi Tallinn-Estonya’da bulunan Finlandinya, Amerika, Çin gibi ülkelerde faaliyet gösteren bir robotik organizasyonu olan Robotex International da mühendisler, yöneticiler, öğrenciler biraraya gelerek son teknolojiyi yansıtan inovasyonları öğrenir, birbirlerinden ilham alırlar.

Dünya üzerinde 18 ayrı noktada varolan bu organizasyonlarla amaç robot teknolojisini dünya genelinde yaygınlaştırmak ve üreten bir nesil yetiştirmek.

Bahçeşehir Koleji Hatay Kampüsü;  ilkokul, ortaokul, Anadolu Lisesi ve Fen ve Tekoloji Lisesi öğrencilerinden oluşan 61 katılımcı ve 19 proje ile yarışmaya katılarak toplam 11 ödül ile geri döndü.

Bahçeşehir Koleji Hatay Kampüsü – Kampüs Müdürü Sn. Sefer Kaplan yaptığı açıklamada: “Teknoloji, inovasyon ve yaratıcılığın buluştuğu yarışmada toplam 16 kategoride yarışmalar düzenlendi. Türkiye’nin ve dünyanın farklı yerlerinden 200 proje ve 800 yarışmacının katıldığı organizasyonda Bahçeşehir Koleji Hatay Kampüsü olarak 3 Türkiye Birinciliği, 3 Türkiye Üçüncülüğü ve 5 jüri özel ödülü almaya hak kazandık. Öğrencilerimiz projelerini hafta içi kulüp saatlerinde, okul sonrası zamanlarda ve haftasonu çalışmalarıyla okulumuz Bilim Merkezinde büyük bir özveri göstererek tamamladılar. Yarışmada emeği geçen tüm öğrencilerimizi ve öğretmenlerimizi tebrik ediyorum. Biz Bahçeşehir Hatay olarak çocuklarımızı geleceğe hazırlayan tüm organizasyonların içinde olmaya devam edeceğiz.” dedi.

 Bahçeşehir Kolejinin aldığı dereceler ise şöyle;

– İleri Seviye Kategori 3 Kg Sumo Ligi : Türkiye 1.liği 

– Hayvan Kurtaran Ligi : Türkiye 1.liği 
– Basketbol Lig :i Türkiye 1.liği 
– İleri Seviye Kategori 3 Kg Sumo Ligi : Türkiye 3.lüğü
– Lego Çizgi İzleyen Ligi : Türkiye 3.lüğü
– Lego Sumo Ligi : Türkiye 3.lüğü 
– 3 Kg Lego Sumo Ligi: 2 projeye Jüri Özel Ödülü
– Drone Yarışı Ligi : Jüri Özel Ödülü 
– Zihin Kontrolü Ligi : Jüri Özel Ödülü 
-En Çok Katılımcı Ödülü 

Yarışmada derece yapan Bahçeşehir Koleji Hatay Kampüsü takımları Estonya, Finlandiya ve Çin’de Türkiye’yi temsil etmeye hak kazandı.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Hatayvatan.com Vardılar Medya Grubu kuruluşudur.