hatayvatan.com “SEÇİM ANALİZİ” Yayınlandı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Her hafta hazırlayıp okuyucularımıza sunduğumuz hatayvatan.com “SEÇİM ANALİZİ” bu hafta Ak Parti’den Aday Adaylığını açıklayan Hüseyin Şahin ile devam ediyor;

Mehmet Ahrazoğlu ile ilgili Analizimiz;

Mehmet Ahrazoğlu Kimdir

1955 Kırıkhan Ahrazlı Köyü doğumlu, Kayseri’de Erciyes Üniversitesinde makine yüksek mühendisliğinden mezun. 1994 Yılından buyana Mersin TSE Bölge Müdürlüğünü 20 yıldır yapıyor. Kırıkhan’la hep içli dışlı bu 20 yıl zarfında Kırıkhan’dan hiç kopmadı 21-22-23. Dönem partisi MHP’den milletvekili adayı oldu. Mersinde sivil toplum kuruluşlarında aktif olarak görev aldı.

Mersin Tüketici Derneğinde görev aldı.

Çukurova kalite derneği kurucu başkanlığı, İçel Tüketici Koruma Derneği kuru başkanlığı gibi çeşitli STK’larda görev aldı.

Ayrıca Almanya’da metroloji ve kalibrasyon eğitimi aldı. Yerel yönetimlerle ilgili çok önemli çalışmaları mevcut en önemli çalışması “ Belediyelerde Standartlar”

Avantajları

Mehmet AHrazoğlu ülkücü kökenli ve camiada sevilen bir isim.

MHP tabanı çok iyi tanıyor ve benimsiyor.

MHP’deki geçmişinden dolayı saygı duyuluyor

Partiyle ve parti tabanıyla bir problemi yok.

Uzun yıllar devlet tecrübesi var ve müdür olduğu içinde yöneticilik kabiliyeti var.

Takım oyununa inanır, toplumun gözü önünde ve içinde olduğu içinde Kırıkhan’ın meselelerine vakıf.

Dezavantajları

Ahrazoğlu’nun şuan görünen dezavantajı Kırıkhan’da çok iyi tanımasına rağmen projelerini ve ekibini bilmiyor. Oda adaylığı kesinleşirse çözülecek bir konudur.

Sonsöz

Bize göre MHP’nin adayı Mehmet Ahrazoğlu olur.

Karşısında muhalefet yapacak pek kimse yok. Camia etrafında kolay birleşir. Ekibini iyi kurar sevilen insanlarla yola çıkarsa projelerle öne çıkarsa özellikle şimdi aday adayı olanlarla bir ekip oluşturuşa Kırıkhan’da iktidar partisine tek alternatif parti olan MHP’nin yeninden seçimi alması içten bile değildir.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
hatayvatan.com “SEÇİM ANALİZİ” Yayınlandı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

7 Yorum

 1. 9 sene önce

  sen ne kadar dertliymişsin böyle dostum :) sesli güldüm sayende teşekkür ederim :)

  Cevapla
 2. 9 sene önce

  bır de yanlış yazmışsın canım kardeşim’ sen de rahatla Kırıkhan da rahatlasın ‘olacak :))))

  Cevapla
 3. 9 sene önce

  bak bır de yazım hatalarını anlatan,amacımın ne oldugunu soyleyen bır mesaj yazdım sana, üşenmedim. ama şimdi göremiyorum.Ne de olsa özgür basın:)

  Cevapla
 4. 9 sene önce

  bır de bırıne çamur atmak bana göre değil.sevdiğin aday da ne demek?yaptıkları analız değil diyorum sevdiğin adamın analizini yapsınlar yazılıyor.Yanı yapılanın sız de analız olmadığının farkındasınız heralde.Bundan o sonuç çıkıyor da.bu kadar belli etmeyeydiniz ıyıydı.Bir de niye adaya karşı hemen bır gard alma pozısyonuna bürünüldü onu da anlamadım:sneyse kardeşim sakin ol,her şeyin hayırlısı:)Yazan türkçe uzmanı değil,edeniyat öğretmeni :)

  Cevapla
 5. 9 sene önce

  ‘Uzun yıllar devlet tecrübesi var ve müdür olduğu içinde yöneticilik kabiliyeti var.

  Takım oyununa inanır, toplumun gözü önünde ve içinde olduğu içinde Kırıkhan’ın meselelerine vakıf.’ okue zahmet etme dum sen de oku,bır cumle ıcınde aynı anlamda ıkı kelıme kullanılır mı?bak anlamını sorgulamanı bıle ıstemıyorum:)zaten ılkı için bağlacı.bağlaç nedir bilirsin.Bır de yazım hatalarını soyleyen bırının adayla ne ilişkisi olabılır?bak hadı bunu da dusunmeye zahmet etme ben soyleyeyım:Bu kadar iletişim mezunu işssiz varken,boyle bır sıtenın basıtlıklerle kendını düşürmesine nasıl izin verildiğine tepkim.Ayrıca yine Canımm kardeşim deyim hakkında bırsey demessin.bır de butün seçmenler bey mi CANIM KARDEŞİM.kısacası eleştiriyorum.lutfen cevap vereceksenız de laflarınızı secerek cumle kurun.

  Cevapla
 6. 9 sene önce

  büyük türkçe uzmanı sanane bey içinde cümlesini eleştirmişsin kelimeyi iyi okursan bahsettiğin için de anlamını taşımadığını anlarsın ;) sevdiğin adayın adını söyle onun analizini yapsınlar sende rahatla kırıkhan’da rahatlasın canım kardeşim…

  Cevapla
 7. 9 sene önce

  uzun yıllar tecürbesi var cumlesıyle başlayan paragrafında yer alan ‘içinde’deki de ayrı yazılır.İçten bile değildir ıle bıten cumle de yanlış kurulmuş. yaptığınız şeyin adı da analız değil de hadı neyse :D(amaç:öğretmek,eğlenmek de olabilir,bilemedim:))

  Cevapla