Hatayvatan.com – Hatay Haberleri

HATSU altyapı sorunları için kararlı

HATSU altyapı sorunları için kararlı
48 okunma
18 Temmuz 2016 - 12:32

Hatay Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü(HATSU), yağmur yağışları sonrası oluşan sorunları faaliyete geçirdiği projeler ile çözmeye kararlı olduğunu duyurdu.

İskenderun ilçesi genelinde yağmursuyu ve kanalizasyon hatlarından oluşan altyapıyı iyileştirmek amacıyla mücadelesini devam ettiren Genel Müdürlük, kent merkezinde özellikle yağmur yağışı sonrası su birikintisi olan bölgeleri bir bir tespit ederek suların hızlı bir şekilde deşarjının sağlanması için yeni hat döşeme çalışmalarını sürdürüyor.

İskenderun ilçesine bağlı İsmet İnönü Mahallesi’nde bu kapsamda yapılan projeler hakkında bilgi veren HATSU, hat yetersizliğinden dolayı 723. Sokakta 200’lük borular ile 120 metre kanalizasyon hattı döşendiğini ayrıca 738 ile 704. Sokak’ta 600’lük, 800’lük ve 1000’lik borular ile toplamda 1400 metre yağmursuyu hattı döşendiğini açıkladı.

Faaliyete geçirilen bu kapsamlı projeler hakkında düşüncelerini aktaran İsmet İnönü Mahalle Muhtarı Cihat Cirdi, öncelikle Hatay Büyükşehir Belediye(HBB) Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş’a teşekkür ederek hizmet eksikliğinin giderilmesi yönünde bütün sıkıntıların giderildiğini ve memnun olduklarını dile getirdi.

Başkan Savaş, Başarıya İmza Attı

Mahalle genelinde altyapının yüzde 90’ının tamamlandığını ve altyapı bulunmayan bölge kalmadığını ifade eden Cirdi: ‘‘Yağmursuyu giderlerimiz, kanallarımız yapıldı Başkanımızdan memnunuz Allah razı olsun ondan. Gerçekten bütün Hatay’a yetişmek o kadar kolay değil ama başkanımız bu başarıya imzasını atmıştır. Bu hizmetlerinden dolayı ona teşekkür ediyoruz hiçbir eksiğimiz kalmadı” dedi.

Mahalle sakinlerinin sesi olarak düşüncelerini belirten Muhtar Cirdi, vatandaşlar Başkanımızın çalışmalarından dolayı ve İskenderun’un bütün mahallelerine ayrım yapmadan hizmet ettiği için sevildiğini söyledi.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Hatayvatan.com Vardılar Medya Grubu kuruluşudur.