Medya Grubu olarak 30. yılı aşkın süredir yayın hayatına devam eden Vardılar Medya Grubu, Dijital Televizyon sektörüne Hatay Vatan TV YouTube kanalıyla giriş yaptı. Abone olmak için tıklayın

HATSU’dan Analizli açıklama

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

HATSU Genel Müdürlüğü tarafından işletilen “İskenderun Stadyum Yağmur Suyu Terfi İstasyonu” ile ilgili yapılan haber ve sosyal medya paylaşımlarına yönelik açıklama yaptı.

Konuyla ilgili HATSU Genel Müdürlüğünden yapılan açıklamada “Stadyum Yağmur Suyu Terfi İstasyonu sadece yağmur suyu kanallarındaki suyun biriktirilip alıcı ortama deşarjını sağlamaktadır. Bu istasyonda biriken sular kirletici unsurlar içermemekte, atıksu niteliği taşımamakta ve alıcı ortama deşarjı ile ilgili bir kısıtlama bulunmamaktadır.  Ayrıca teknik personelimiz tarafından haberin çıktığı andan itibaren çok kısa süre içerisinde İskenderun Stadyum Yağmur Suyu Terfi İstasyonu’ndan su numunesi alınıp analizi yapılmıştır. Yapılan su analizleri İskenderun Biyolojik Evsel Atıksu Arıtma Tesisi’ne giren atıksu numuneleri ile karşılaştırıldığında sonuçlar gibi aşağıdaki gibi çıkmıştır. “ ifadelerine yer verildi.

Yapılan analizlerinin değerleri de HATSU tarafından paylaşıldı;

Analizlerİskenderun AAT Giriş Değerleri (mg/l)Numune Sonuçları (mg/l)
AKM (Askıda Katı Madde)13325
KOİ (Kimyasal Oksijen İhtiyacı)45092
TP (Toplam Fosfor)4,690,25

Bu değerlerden anlaşılacağı üzerine deşarj edilen su, atık su muhtevasına sahip değildir.  

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
HATSU’dan Analizli açıklama

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir