Medya Grubu olarak 30. yılı aşkın süredir yayın hayatına devam eden Vardılar Medya Grubu, Dijital Televizyon sektörüne Hatay Vatan TV YouTube kanalıyla giriş yaptı. Abone olmak için tıklayın

Hatsu’dan Defne Atıksu Arıtma Tesisi Açıklaması

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Defne ilçesinde Harbiye ve Dursunlu Mahalleleri atık sularının herhangi bir arıtmaya tabi olmadan vatandaşlar tarafından yapılan bağlantılar ile Asi Nehrine deşarj edildiği tespit edilmesi üzerine HATSU Genel Müdürlüğü gerekli tedbiri almak üzere atık su arıtma tesisi yapmayı planladı.

Favvar deresine verilen atıksulardan kaynaklanan sorunların özellikle yaz aylarında oluşan koku ve sivrisineklerin yok edilmesine yönelik olarak, Favvar deresine paralel atıksu kolektör hattı yapılması işinin ihalesi yapılmış ve yapımına başlandı.

Bu proje ile Favvar deresi çevresinde bulunan yerlerin kanalizasyon sorunu çözülmüş olacağı ve böylelikle daha sonra Favvar deresi ıslah edilmek suretiyle modern bir görünüm kazanacağı ifade edildi.

Hatsu tarafından sosyal medya hesabından konuya ilişkin yapılan açıklamada;

“Favvar deresine verilen atık suların, kollektör hattı ile toplanıp arıtma işlemine tabi tutulduktan sonra alıcı ortama verilmesi amacıyla atık suyun, planlanan arıtma tesisine terfi edilmesi için Defne Belediyesinden terfi merkezi yerinin HATSU Genel Müdürlüğünün kullanımına tahsisi talep edildi.

Ancak Defne Belediye Meclisi 1 Ekim 2021 tarihli toplantısında terfi merkezi yerinin HATSU’ya tahsisini oy birliği ile reddetmiştir. Üzülerek belirtmek isteriz ki; mevcut sorunu bilmeyen bazı kişilerin ve kendi siyasi ikbali uğruna sosyal medya aracılığı ile algı oluşturan bazı kimselerin etkisinde kalınarak bu kararın alındığına tanık olunmuştur.

Bu karar ile Defne halkımızın sorunlarının çözümüne yönelik HATSU tarafından yapılan faaliyetlerin önüne set çekilmeye ve Defne İlçemize hizmet etmemiz engellenmeye çalışılmaktadır. Defne Belediyesi Meclis üyelerinin, Defne İlçemiz üzerinden oynanan bu oyunu ve oluşturulmaya çalışılan algıyı görmeye davet ediyoruz. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.” ifadeleri yer aldı.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Hatsu’dan Defne Atıksu Arıtma Tesisi Açıklaması

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir