Hatayvatan.com – Hatay Haberleri

HAYAD Küçük Muhammed’i kavuşturdu Türkiye izledi

HAYAD Küçük Muhammed’i kavuşturdu Türkiye izledi
203 okunma
31 Ağustos 2017 - 11:39

Suriye’deki olayların başlamasıyla Ensar Muhacir ilişkisini yansıtmak için Kırıkhan’da gönüllü vatandaşlar tarafından kurulan Hatay Yardımlaşma Derneği (HAYAD) çalışmaları ulusal basında yer buldu.

İhtiyaç sahibi Suriyeli ve Türk vatandaşlara yardımlarını sürdüren ve insanı değerlerimize sahip çıkan Hayad Derneği 1 aydır ailesinden uzak kalan Suriyeli 2 yaşındaki Muhammed’in ailesine kavuşmasında büyük çaba sarf ederek öncü oldu.

Hayad Derneğinin bu çalışmaları Anadolu Ajansı tarafından tüm Türkiye’deki ulusal televizyon ve gazetelere taşınarak büyük yankı buldu.

Küçük Muhammed’in bulunup ailesine kavuşmasına yardımcı olan Dernek Başkanı Rahmi Vardı ise yaklaşık 7 yıldır Suriyelilerin her anına tanıklık ettiklerini dile getirdi.

Ailenin kendilerine ulaşıp kalacak yer talebinde bulunduğunu ve evlatlarının kaybolduğunu ilettiğini aktaran Vardı, şöyle konuştu:

“Aile bir ay önce bize geldi ve çocuklarını geldikleri kafilenin içinde kaybettiklerini ilettiler. Biz de dernek olarak devletimizin yetki birimlerine başvurduk, yazışmalar yapıldı, valimizin talimatı ile mülki amirimiz ve il göç idaresi müdürümüzün yardımlarıyla aileyi buluşturduk. Kardeşleri çok ağladı, sonunda kavuştular çok şükür.”

Vardı, aileye kalacak yer konusunda destek olduklarını ve baba Nassar’a iş olanağı sağlayacaklarını kaydetti.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Hatayvatan.com Vardılar Medya Grubu kuruluşudur.