Medya Grubu olarak 30. yılı aşkın süredir yayın hayatına devam eden Vardılar Medya Grubu, Dijital Televizyon sektörüne Hatay Vatan TV YouTube kanalıyla giriş yaptı. Abone olmak için tıklayın

HBB 46 yeni iş makinesini filosuna kattı

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Hatay Büyükşehir Belediyesi(HBB), Hatay’a eşit, hızlı ve kaliteli hizmet etmek amacıyla 46 adet yeni iş makinesini filosuna kattı.

Hatay Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü’nün(HATSU) park alanında düzenlenen törenle 11 adet ekskavatör, 5 adet dozer, 10 adet bekoloder, 4 adet yükleyici, 10 adet yama silindiri, 4 adet toprak silindiri,  2 adet greyder HBB Fen İşleri Daire Başkanlığı’na teslim edildi.

Düzenlenen törene HBB Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, HBB Başkan Vekili Serdar Güven, HATSU Genel Müdürü İsameddin Çeker, HBB Fen İşleri Daire Başkanı Ekrem Baldıran, Belediye-İş Sendikası Hatay Şube Başkanı Abdi Ataç’ın yanı sıra belediye personeli katılım gösterdi. HBB personeli davul zurna eşliğinde halaylar çekerek araçların gelişini kutladı.

Henüz intikal edilmeyen 40 adet kamyon, 1 adet tır çekici, 2 adet asfalt yapımında kullanılan distribütör, 1 adet röleytank, 6 adet minibüsün 15 Mayıs 2015 sonrasında Büyükşehir bünyesine kazandırılacağını belirten Fen İşleri Daire Başkanı Ekrem Baldıran, önceden alınan iş makineleriyle birlikte toplamda 184 iş makinesinin Fen İşleri bünyesinde Hatay’a hizmet verdiğini belirtti.

Fen İşleri Yol Şube Müdürlüğü’nde beton asfalt ve ihalelerinin bittiğini menfez ihalelerinin ise 30 Nisan tarihi itibariyle yapılacağını belirten Baldıran, bu yıl 7 tane köprü yapımının programda mevcut olduğunu ve bu yıl içerisinde 350 km stati asfalt kaplama çalışması programlarının olduğunu söyledi.

Belediye-İş Sendikası Hatay Şube Başkanı Abdi Ataç yaptığı konuşmada ise, Hatay’a hizmet adına güzel çalışmaların yapıldığını ve en büyük katkıyı Başkan Savaş’ın sağladığını ifade ederek, Hatay için alınan yeni iş makinelerinin Hatay’a hayırlı ve uğurlu olmasını diledi.

2013 Aralık ayında söylediği “Hatay bizim namusumuzdur. Hatay’da adil bir şekilde tüm Hatay’ın her noktasına hizmet edeceğiz.” sözlerini hatırlatarak konuşmasına başlayan Başkan Savaş, 3,5 aylık maraton sonunda Hatay halkının bu kutsal görevi kendilerine verdiklerini ve bu görevi en iyi şekilde yapmaya çalıştıklarını ifade etti.

Yaklaşık 14 ay süre içerisinde önemli derecede mesafe aldıklarını belirten Başkan Savaş, “Fakat daha çok alacağımız yol ve mesafe var, bu sebeple yılmadan, bıkmadan hep birlikte çalışmaya gayret edeceğiz. Buradaki iş makineleri görünenlerin bir kısmı sahada da bir çok yerde iş makinemiz var. Fen İşleri Daire Başkanlığımıza verdikleri emekten dolayı teşekkür ediyorum.” dedi.

15 ilçe 713 mahalleye hizmet etmek için ve bilinen sorunları çözmek için durmadan çalıştıklarını belirten Başkan Savaş, “Projelerimiz tek tek sahaya iniyor, ihaleleri yapılıyor ve yapımına başlanıyor. İnşallah Hatay bizim dönemimizde hak ettiği hizmetleri alacak. Hemşehrilerimiz verdiği verginin karşılığını vereceğimiz hizmetle alacak. Bu iş makinelerimizin kazasız ve belasız kullanılmasını temenni eder Hatay’ımıza hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum ” dedi.

Yapılan konuşmaların ardından Başkan Savaş ve diğer katılımcılar kesilen kurban ve kurdelelerin ardından alınan iş makinelerini Hatay’ın ve Hataylıların hizmetine sundu. Başkan Savaş, teslim töreninde bir kazıcı yükleyiciye binerek objektiflere poz verdi.

unnamed (1) (640 x 361) lütfü savaş

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
HBB 46 yeni iş makinesini filosuna kattı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir