Medya Grubu olarak 30. yılı aşkın süredir yayın hayatına devam eden Vardılar Medya Grubu, Dijital Televizyon sektörüne Hatay Vatan TV YouTube kanalıyla giriş yaptı. Abone olmak için tıklayın

HBB içme suyu fiyatlarıyla ilgili açıklama yaptı

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Hatay Büyükşehir Belediyesi(HBB)  içmesuyu fiyatlarıyla ilgili halkı yanlış bilgilendiren siyasiler olduğunu belirterek, su konusunu oy devşirmek için kullanan kişilere geçit verilmeyeceğini bildirdi.

Hatay’daki su fiyatlarını mahkeme kararıyla indirdiklerini iddia eden AK Partililerin, bu yalanla vatandaşın hassas olduğu durumları suistimal ettiklerini ifade eden Büyükşehir Belediyesi, vatandaşın evinde, inşaatında, sanayisinde kullandığı suyun fiyatının değişmediğini ve bu konuda yapılan spekülasyonlara itibar edilmemesi gerektiğini yineledi.

HATSU’nun, meskenlerde kademenin kaldırılması, inşaat ve işyerlerinde su fiyatının 8.5 TL’den 6 TL’ye indirilmesi yönündeki talebinin de HATSU Genel Kurulu’nda  AK Parti Grubu tarafından reddedildiğine dikkat çeken HBB, indirim yapılması yönündeki talepleri reddeden Ak Partililerin şimdi mahkemenin sadece Reyhanlı ilçesindeki iş yerleri için verdiği yürütmeyi durdurma kararını tüm Hatay’da indirim yapılmış gibi halka göstermesini ise tam bir talihsizlik olarak niteledi.

HATSU’nun, mecliste reddedilen indirim taleplerini zaten mahkemeye taşıdıklarını ifade eden Büyükşehir Belediyesi, mahkemeden vatandaşın meskenlerde kullandığı suda bilirkişi raporuyla fiyatın düşürülmesi ve kademenin kaldırılmasını talep ettiklerini açıkladı. Ayrıca bu sayede vatandaşın tonaj farkından dolayı yaşadığı mağduriyetin de ortadan kalkmış ve faturalarda büyük bir indirim sağlanmış olacağı ifade edildi.

Bugün yürürlükte olan su fiyatlarıyla ilgili, meclisteki 87 üyeden hiç kimsenin kalkıp da “Bu fiyatlar yüksektir” demediği ifade edilirken, Hatay’da içmesuyunda bir fiyat indirimi yada iptali olmadığı, HATSU’nun sunduğu “meskenlerde uygulanan kademe kaldırılsın ve iş yerlerinde fiyat 8.50 TL’den 6 TL’ye indirilsin” taleplerini reddeden AK Partililerin, henüz uygulamaya bile geçmeyen bir mahkeme kararını siyasi argüman olarak kullanmalarının ise dürüstlükle bağdaşmadığı kaydedildi.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
HBB içme suyu fiyatlarıyla ilgili açıklama yaptı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir