HBB’den Samandağ Yeni Devlet Hastanesi Yolu Açıklaması

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Hatay Büyükşehir Belediyesi, Ak Parti Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman’ın Samandağ Devlet Hastanesi yolunun HBB tarafından yapılmamasıyla ilgili eleştiri yazısına sosyal medya hesabı üzerinden açıklama yaptı.

HBB sosyal medya hesabından yapılan açıklamada;

“Bazı sosyal medya hesaplarında, hizmete açılmamış, kabulleri yapılmamış Samandağ’daki Devlet Hastanesi’nin yolunun, HBB tarafından yapılmadığı iddia edilmiş, hastane ‘bağlantı yolu olmadığı için açılmıyormuş’ izlenimi verilmeye çalışılmıştır…

Kuşalanı Mahallesi’ndeki Devlet Hastanesi yolunun genişletme çalışmaları başlatılmıştır. Ancak yolun ambulansların da rahatça kullanabileceği şekilde kullanılabilmesi için Karayolları Genel Müdürlüğü tarafından Samandağ çevre yolunun hastane bağlantısının yapılması gerekmektedir.

Belediyemiz tarafından 19 Ağustos 2021’de KGM’ye resmi yazı yazılarak, ‘yol yapımı planının tamamlandığı, 20 metre genişliğindeki yolun yapımı için, bağlantı yollarında ambulansların da geçişini kolaylaştıracak koordinatlar da verilerek kavşak düzenlemesi’ talep edilmiştir.

Yazıda, yollar üzerinde binalar olduğundan kamulaştırma bilgileri talep edilmiştir. KGM’den, 13 Eylül 2021 tarihli yazı ile tarafımıza, “En kısa zamanda çalışmalara başlanacak olup bu kesimdeki kavşak imalatı yeni yapılan ikmal ihalesi iş kapsamına alınacaktır” cevabı gelmiştir.

Bahse konu yolun amacına uygun olarak açılabilmesi için kavşak düzenlemesi ve gerekli kamulaştırmalar yapılmalıdır. Hatay İl Sağlık Müdürlüğüne ve hastane yönetimine 2021 Eylül ayı itibariyle bilgilendirmeler yapılmıştır.

Her nedense bir türlü kabul işlemleri tamamlanmamış, açılmamış olan Samandağ’daki bu hastanenin hizmete girmesini hemşehrilerimiz sabırsızlıkla beklemektedir.

HATAY HALKI YANILTILMAK İSTENİYOR

Bu vesile ile ilgili kurumları bir kez daha görevlerini titizlikle yapmaya çağırıyoruz.Hatay halkını mağdur edenler; vatandaşlarımızı yanıltmaya çalışanlar, hastaneyi hizmete açmayanlar, HBB’nin resmi yazılarını görmezden gelenler, kazanılan davaların gereğini yapmayanlardır.

Hemşehrilerimiz, konunun bir an önce çözüme kavuşturulmasını ilgili kurumlardan bekliyor.”ifadelerini kullandı.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
HBB’den Samandağ Yeni Devlet Hastanesi Yolu Açıklaması

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.