Medya Grubu olarak 30. yılı aşkın süredir yayın hayatına devam eden Vardılar Medya Grubu, Dijital Televizyon sektörüne Hatay Vatan TV YouTube kanalıyla giriş yaptı. Abone olmak için tıklayın

HBB’nin düzenlediği 23 Temmuz Festivali Halk Tv ekranlarında

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Hatay Büyükşehir Belediye(HBB) Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, 31 Temmuz Pazar günü Halk TV’de ekranlara gelen Hatay’ın Anavatana katılışının 77’nci yıldönümü etkinliklerinden derlenen ‘Hatay Özel’ programının konuğu oldu.

‘HATAY ÖZEL’ PROGRAMI, ERHAN AKSAY FUTBOL TURNUVASI’NIN FİNAL MAÇI İLE BAŞLADI

HBB tarafından bu yıl 32’ncisi düzenlenen Erhan Aksay Futbol Turnuvası’nın protokol ve final maçı görüntüleriyle başlayan program, festival süresince vatandaşlar için tertip edilen birlik ve beraberliği pekiştiren sosyal, sanatsal, kültürel ve sportif etkinliklerin tanıtımıyla devam etti.

BAŞKAN SAVAŞ: ÇOCUKLARIMIZIN VE GENÇLERİMİZİN GELİŞİMİNE SPORLA, SANATLA, KÜLTÜRLE VE BİLİMLE KATKI SUNUYORUZ

Final müsabakasının yayınlanması sonrasında festivalle ilgili değerlendirmelerde bulunan Başkan Savaş, “32 yıl önce Antakya Belediye Başkan Yardımcısı rahmetli Erhan Aksay ağabeyimizin başlattığı bu turnuvayı 7 yıldır düzenlemek bizlere nasip oldu. 7 yıl önce 16 takımın katıldığı bu turnuvaya son iki senedir sayısı artarak katlanmakta ve bu yıl 61 takım katıldı. Her sene daha da artan coşkuyla düzenlediğimiz bu turnuvanın amacı; spora katkı sağlamaktır. Bu turnuva ile birliğimizi, beraberliğimizi, kardeşliğimizi ve huzurumuzu pekiştirmeyi hedefliyoruz. Biliyoruz ki çocuklarımızın ve gençlerimizin sağlıklı ruh ve beden gelişimleri sanat, spor, kültür ve bilimle olacaktır” ifadeleriyle spora katkı sunmaya devam edeceklerinin altını çizdi.

“BELEDİYELER YALNIZCA ALTYAPI, ÜSTYAPI HİZMETLERİ İLE PARK VE BAHÇE ÇALIŞMALARI DEĞİL, SPORTİF, KÜLTÜREL VE SANATSAL ETKİNLİKLERLE ŞEHRE KATMA DEĞER SAĞLAMALI”

HBB bünyesinde kurulan spor kompleksinde sayısı 1500’ü aşan sporcusu ile Türkiye süper liglerinde mücadele eden 4 takımı bulunan Hatay Büyükşehir Belediyespor’un geleceğe dair önemli hedefler belirlediğini ve bu hedeflere için çalışmalar yapıldığını kaydeden Başkan Savaş, “Belediyeler sadece altyapı, üstyapı hizmetleri ya da park bahçe çalışmaları değil, sportif, kültürel ve sanatsal etkinliklerle şehre katma değer sağladığını söyleyebiliriz. Biz, Hatay’da bunu başarabiliyoruz” dedi.

“AYRIM GÖZETMEKSİZİN, HAKKANİYET IŞIĞINDA HATAY’I BİR BÜTÜN OLARAK GELECEĞE TAŞIYORUZ”

Hatay’da huzuru tesis etmek için her zaman adil ve eşit bir tutumla hareket ettiklerini belirten Başkan Savaş, “Çok renkliliğin, bir arada kardeşçe yaşama kültürünün en güzel örneği olan Hatay’da her zaman hakkaniyet ışığında hizmet ediyoruz. Bu konuda gösterdiğimiz hassasiyetin karşılığını da hemşehrilerimizin hayır duası ve teveccühüyle alıyoruz. Partiler, seçim zamanı halka hizmet için çıkılan yolda birer araçtır. Ben oy veren, vermeyen tüm hemşehrilerimin, herkesin başkanıyım. Bugüne kadar sadece şanlı Türk bayrağını gururla taşıdım. Çünkü biliyorum ki o bayrağın altında bir bütün oluyoruz” diyerek Hatay’ı bir bütün olarak, geçmişten gelen kardeşlik bağlarıyla geleceğe taşımak için yoğun çaba harcadıklarını ifade etti.

TOPLU SÜNNET TÖRENİ İLE ÇOCUKLAR VE AİLELERİ MUTLU EDİLDİ

Programın devamında HBB’nin geleneksel hale getirdiği toplu sünnet şöleninden renkli görüntüler yer aldı. Steril şartlarda uzman hekimler tarafından sünnet edilen 510 çocukla tek tek ilgilenerek çeşitli hediyeler vererek mutluluğuna vesile olan Başkan Savaş, ailelere destek olmanın gerekliliğine vurgu yaptı.

77 METRELİK KÜNEFE ŞÖLENİNDE HEMŞEHRİLERİYLE BİRLİK VE BERABERLİK KARELERİ VEREN BAŞKAN SAVAŞ, HATAY’IN HUZUR ORTAMINI ÜLKEMİZE VE DÜNYAYA BİR KEZ DAHA TANITTI

Anavatana katılışımızın 77’nci yıldönümüne ustalarca özel olarak hazırlanan Hatay mutfağının sayısız lezzeti arasında yer alan ve Antakya ile özdeşleşmiş künefe, 77 metrelik uzunluğuyla hem Hataylıları hem de ilimizi merak eden yerli ve yabancı turistleri mest etti. Başkan Savaş’ın künefe şöleninde hemşehrileriyle verdiği birlik ve beraberlik kareleri Hatay’ın huzur ortamının ülkemize ve dünyaya tanıtımına büyük katkı sağladı.

“ÇOK RENKLİLİĞİ TÜM DÜNYACA ÖRNEK ALINAN BU ŞEHRİN BİRER EVLADI OLMAKTAN ONUR DUYUYORUZ”

77 metrelik künefeyi hemşehrileriyle paylaşan Başkan Savaş, “Yapmış olduğumuz künefeyi her sene 1 metre arttırıyoruz. Hatay’ın sayısız güzelliği arasında yer alan bu tatlımızı hem hemşehrilerimiz hem de tüm dünyayla paylaşıyoruz. Hatay, maddi ve manevi tüm güzellikleriyle dünyaya örnek olan bir şehirdir. Bizler bu şehrin birer evladı olmaktan onur duyuyoruz. Hatay’ın çok renkliliğini, barışını, huzurunu, kardeşliğini tüm Türkiye ve dünya örnek almalı” dedi.

“YAPMAMIZ GEREKEN; DEMOKRASİYE BİRLİKTE SAHİP ÇIKARAK CUMHURİYETİN KAZANIMLARINI KORUMAKTIR ZİRA BAŞKA TÜRKİYE YOK”

Programın sonlarına doğru, ülkemizin gündemi ve yaşanan toplumsal olaylar hakkında da düşüncelerini paylaşan Başkan Savaş, “15 Temmuz gecesi yaşanan hadiseler birçok şehirde farklı şekillerde karşılık buldu. Ancak Hatay halkı o gece yaşanan olaylarda bir arada durarak en iyi cevabı verdi. Hatay, esareti de özgürlüğü de en iyi bilen halka sahip bir şehir. Bu süreçte yapmamız gereken tek şey demokrasiye birlikte sahip çıkarak cumhuriyetin kazanımlarını korumaktır zira başka bir Türkiye yok” mesajı verdi.

Yaklaşık 45 dakika süren program, birlikteliklerini mutlu sonla perçinleyen 32 çiftin Başkan Savaş tarafından kıyılan nikâh töreni görüntüleriyle sona erdi.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
HBB’nin düzenlediği 23 Temmuz Festivali Halk Tv ekranlarında

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir