Hatayvatan.com – Hatay Haberleri

Hüseyin Yayman

Hüseyin Yayman
Rahmi Vardı
Rahmi Vardı( 1@hatayvatan.com )
Hatayvatan.com "Buradan Bakınca" köşesi yazarı Vardılar Medya Grubu Yönetim Kurulu Başkanı TRT Anadolu Program Sunucusu Y.B.T.B Yön. Kurl. Bşk. Yard. Atatürk'ün Manevi Dünyası ve Armegeddon kitaplarının yazarı.
2.074 okunma
17 Nisan 2018 - 17:39

13-14 Nisan’da Ottoman Otelde Kültür Turizm Sempozyumu vardı. Sempozyum sloganı “Şimdi Hatay Zamanı”

Türk medyasının duayenlerinden Yavuz Donat, Deniz Zeyrek, Ahmet Yeşiltepe gibi gazetecilerin yanı sıra Hatay’dan da gazeteciler katıldı. Hatay Gazeteciler Başkanı Ahmet Yetişen’de sempozyumdaydı.

Ayrıca Erhan Afyoncu gibi Hasan Kaya gibi hocalarımızda konuşmacı olarak katılalar arasındaydı. Tabi konuşmacılar bunlarla sınırlı değildi. Turizm Bakanlığındaki önemli Genel Müdürler, Daire Başkanları Hatay’a çıkarma yapmışlardı.

Çok uzun zamandır Hatay’ı bu kadar yakından ilgilendiren ve yürekten Hatay’ın tanıtıldığı bir toplantıya rast gelmedim.

Hüseyin Yayman Hatay’ın yetiştirdiği bir değer, Bakan Yardımcısı olması da Hatay için bir şans, bu şansıda iyi kullanıyor, dağıtılan kitapçıkta da açıkça belirtildiği gibi Kültür ve Turizm alanında önemli yatırımlar restorasyonlar yapılmakta.

Kültürhanlar, uzun çarşı restorasyonu yapılmakta. Kervansarayların, müzenin yenilenme çalışmaları Hüseyin Hocanın Bakan Yardımcılığı dönemine rastlamıştır.

Uzun zamandır Hatay Markasına katkı sağlayan, önemli projeler göremiyorduk, “Şimdi Hatay Zamanı” sloganı o nedenle değiştirip “Şimdi Hüseyin Yayman Zamanı” diyorum.

‘Sezarın hakkı Sezara’ Bu çabaları kim yaparsa onu yazmamız anlatmamız lazım.

Çünkü; ‘Marifet İltifata Tabidir’

Sempozyum Hatay’ın kardeşlik hukukuna da önemli katkı sağladı.

Çünkü; Bir CHP Milletvekili çok güzel bir konuşma yaptı ve hiçte gocunmadan Hüseyin Hocayı övdü. Büyükşehir Belediyesini temsilen konuşan Başkan Vekili de aynı duygularla sempozyumu övdü.

Fakat dikkatimi çekti, özellikle Ak Parti Vekilleri yoktu bu Hüseyin Hocaya bir tavırmıydı yoksa iş yoğunluğundan mı gelmemişlerdi bunu bilemedim, bir de konuşmacıların övgüyle bahsettikleri Gastronomi Şehri olma başarısı EXPO 2021’in Hatay’da yapılacak olmasındaki emeği inkar edilmeyecek olan Büyükşehir Belediye Başkanının adını anmadan emeği geçenleri kutluyoruz diyerek geçiştirildiğiydi.

Zamanın ruhu böyle bir şey maalesef, iltifat etmeyi bilmiyoruz.

Neyse özetle tüm ön yargılardan ve siyasetten uzak olarak söylüyorum Hüseyin Hocanın organize ettiği bu sempozyumdan çok gururlandım, bir hemşerisi olarak ikinci bir defa daha gurulandım. Bu tanıtım atağı ciddi yönetilirse Hatay Dünya Şehri olur.

Kıymetli hemşerim Deniz Zeyrek Kars ile ilgili yaptığı tanıtımı anlatırken Kars’ta Turizme sunacağımız 4 hikayemiz var, biz yalnız bu 4 hikayeyle Kars’ı Türkiye’nin gündemine getirdik. Oysa Hatay’ın binlerce tanıtılacak hikayesi var. Neden Hatay bu kadar sahipsiz diyerek hayıflandı.

CHP Hatay Milletvekilinin konuşmasındaki kardeşliğin tüm Türkiye’ye yapılması gerektiğini söyledi.

Duayen Gazeteci Yavuz Donat ustamızın da iyi bir Hatay gönüllüsü ve aşığı olduğunu öğrenmiş olduk, çok mutlu olduk.

Yeni dönem oki Sezarın hakkı Sezara verelim, Hüseyin Yayman Hocanın çabalarını destekleyelim.

Hüseyin Hocanın çabalarından sonra da ‘Şimdi Hüseyin Yayman Zamanı’ diyelim.

Son olarak Hatay Markasına ve tanıtımına çok önemli katkı sağlayacağından emin olduğum Hatayspor’da inşallah Şampiyon olduğunda Hatay daha çok gündeme gelecek.

Orada da başarı önce vefekar seyirci sonra Doç Dr. Lütfü Savaş’ın müthiş katkısı sonra da Hatayspor Başkanı Prof. Dr. Mehmet Maden hocanın beyefendi tavrı ve tarzınındır.

Tabi benimde içinde olduğum yönetimin de hakkını teslim edelim.

Kalın sağlıcakla

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Hatayvatan.com Vardılar Medya Grubu kuruluşudur.