Hüseyin Yayman

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

13-14 Nisan’da Ottoman Otelde Kültür Turizm Sempozyumu vardı. Sempozyum sloganı “Şimdi Hatay Zamanı”

Türk medyasının duayenlerinden Yavuz Donat, Deniz Zeyrek, Ahmet Yeşiltepe gibi gazetecilerin yanı sıra Hatay’dan da gazeteciler katıldı. Hatay Gazeteciler Başkanı Ahmet Yetişen’de sempozyumdaydı.

Ayrıca Erhan Afyoncu gibi Hasan Kaya gibi hocalarımızda konuşmacı olarak katılalar arasındaydı. Tabi konuşmacılar bunlarla sınırlı değildi. Turizm Bakanlığındaki önemli Genel Müdürler, Daire Başkanları Hatay’a çıkarma yapmışlardı.

Çok uzun zamandır Hatay’ı bu kadar yakından ilgilendiren ve yürekten Hatay’ın tanıtıldığı bir toplantıya rast gelmedim.

Hüseyin Yayman Hatay’ın yetiştirdiği bir değer, Bakan Yardımcısı olması da Hatay için bir şans, bu şansıda iyi kullanıyor, dağıtılan kitapçıkta da açıkça belirtildiği gibi Kültür ve Turizm alanında önemli yatırımlar restorasyonlar yapılmakta.

Kültürhanlar, uzun çarşı restorasyonu yapılmakta. Kervansarayların, müzenin yenilenme çalışmaları Hüseyin Hocanın Bakan Yardımcılığı dönemine rastlamıştır.

Uzun zamandır Hatay Markasına katkı sağlayan, önemli projeler göremiyorduk, “Şimdi Hatay Zamanı” sloganı o nedenle değiştirip “Şimdi Hüseyin Yayman Zamanı” diyorum.

‘Sezarın hakkı Sezara’ Bu çabaları kim yaparsa onu yazmamız anlatmamız lazım.

Çünkü; ‘Marifet İltifata Tabidir’

Sempozyum Hatay’ın kardeşlik hukukuna da önemli katkı sağladı.

Çünkü; Bir CHP Milletvekili çok güzel bir konuşma yaptı ve hiçte gocunmadan Hüseyin Hocayı övdü. Büyükşehir Belediyesini temsilen konuşan Başkan Vekili de aynı duygularla sempozyumu övdü.

Fakat dikkatimi çekti, özellikle Ak Parti Vekilleri yoktu bu Hüseyin Hocaya bir tavırmıydı yoksa iş yoğunluğundan mı gelmemişlerdi bunu bilemedim, bir de konuşmacıların övgüyle bahsettikleri Gastronomi Şehri olma başarısı EXPO 2021’in Hatay’da yapılacak olmasındaki emeği inkar edilmeyecek olan Büyükşehir Belediye Başkanının adını anmadan emeği geçenleri kutluyoruz diyerek geçiştirildiğiydi.

Zamanın ruhu böyle bir şey maalesef, iltifat etmeyi bilmiyoruz.

Neyse özetle tüm ön yargılardan ve siyasetten uzak olarak söylüyorum Hüseyin Hocanın organize ettiği bu sempozyumdan çok gururlandım, bir hemşerisi olarak ikinci bir defa daha gurulandım. Bu tanıtım atağı ciddi yönetilirse Hatay Dünya Şehri olur.

Kıymetli hemşerim Deniz Zeyrek Kars ile ilgili yaptığı tanıtımı anlatırken Kars’ta Turizme sunacağımız 4 hikayemiz var, biz yalnız bu 4 hikayeyle Kars’ı Türkiye’nin gündemine getirdik. Oysa Hatay’ın binlerce tanıtılacak hikayesi var. Neden Hatay bu kadar sahipsiz diyerek hayıflandı.

CHP Hatay Milletvekilinin konuşmasındaki kardeşliğin tüm Türkiye’ye yapılması gerektiğini söyledi.

Duayen Gazeteci Yavuz Donat ustamızın da iyi bir Hatay gönüllüsü ve aşığı olduğunu öğrenmiş olduk, çok mutlu olduk.

Yeni dönem oki Sezarın hakkı Sezara verelim, Hüseyin Yayman Hocanın çabalarını destekleyelim.

Hüseyin Hocanın çabalarından sonra da ‘Şimdi Hüseyin Yayman Zamanı’ diyelim.

Son olarak Hatay Markasına ve tanıtımına çok önemli katkı sağlayacağından emin olduğum Hatayspor’da inşallah Şampiyon olduğunda Hatay daha çok gündeme gelecek.

Orada da başarı önce vefekar seyirci sonra Doç Dr. Lütfü Savaş’ın müthiş katkısı sonra da Hatayspor Başkanı Prof. Dr. Mehmet Maden hocanın beyefendi tavrı ve tarzınındır.

Tabi benimde içinde olduğum yönetimin de hakkını teslim edelim.

Kalın sağlıcakla

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Hüseyin Yayman

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.