Medya Grubu olarak 30. yılı aşkın süredir yayın hayatına devam eden Vardılar Medya Grubu, Dijital Televizyon sektörüne Hatay Vatan TV YouTube kanalıyla giriş yaptı. Abone olmak için tıklayın

İlaç toplama kampanyası

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bilindiği üzere ülkemizde ilaçların gereksiz ve kontrolsüz kullanımı söz konusudur. Bu konu hem ülke ekonomisini hem de halkın sağlığını olumsuz yönde etkilemektedir. Ayrıca hastalık döneminde tedavi amacıyla alınan veya ihtiyaç olmadığı halde lüzum olur diye temin edilen ilaçların birçoğu kullanılmadan imha edilmektedir.

İlimizde bu kapsamda kullanılmayan ilaçların ihtiyacı olan vatandaşlara ulaştırılması, toplum bilincinin oluşturulması ve ekonomik açıdan katkı sağlanması amacıyla ilaç toplama kampanyası planlanmıştır.

Buna göre İl Halk Sağlığı Müdürlüğü ve Milli Eğitim Müdürlüğü koordinasyonunda okullarda 5.sınıf ile 12.sınıflar arasında öğrencilerimiz vasıtasıyla kullanılmayan tablet ve ampul flakonlar toplanacaktır.

Toplanan ilaçlar aynı ilçede Toplum Sağlığı (sağlık ocağı) merkezlerine iletilecek, burada yapılacak uygun düzenleme ile yine aynı ilçe sınırlarında hekimler aracılığı ile ihtiyacı olan vatandaşlara ulaştırılacaktır.

Kampanya kapsamında elinde ilaç olup kullanmayan vatandaşlarımızın bu ilaçları Toplum Sağlığı Merkezlerine teslim etmeleri gerekmektedir.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
İlaç toplama kampanyası

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir