Hatayvatan.com – Hatay Haberleri

İlaç toplama kampanyası

İlaç toplama kampanyası
67 okunma
18 Aralık 2012 - 10:40

Bilindiği üzere ülkemizde ilaçların gereksiz ve kontrolsüz kullanımı söz konusudur. Bu konu hem ülke ekonomisini hem de halkın sağlığını olumsuz yönde etkilemektedir. Ayrıca hastalık döneminde tedavi amacıyla alınan veya ihtiyaç olmadığı halde lüzum olur diye temin edilen ilaçların birçoğu kullanılmadan imha edilmektedir.

İlimizde bu kapsamda kullanılmayan ilaçların ihtiyacı olan vatandaşlara ulaştırılması, toplum bilincinin oluşturulması ve ekonomik açıdan katkı sağlanması amacıyla ilaç toplama kampanyası planlanmıştır.

Buna göre İl Halk Sağlığı Müdürlüğü ve Milli Eğitim Müdürlüğü koordinasyonunda okullarda 5.sınıf ile 12.sınıflar arasında öğrencilerimiz vasıtasıyla kullanılmayan tablet ve ampul flakonlar toplanacaktır.

Toplanan ilaçlar aynı ilçede Toplum Sağlığı (sağlık ocağı) merkezlerine iletilecek, burada yapılacak uygun düzenleme ile yine aynı ilçe sınırlarında hekimler aracılığı ile ihtiyacı olan vatandaşlara ulaştırılacaktır.

Kampanya kapsamında elinde ilaç olup kullanmayan vatandaşlarımızın bu ilaçları Toplum Sağlığı Merkezlerine teslim etmeleri gerekmektedir.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Hatayvatan.com Vardılar Medya Grubu kuruluşudur.