Medya Grubu olarak 30. yılı aşkın süredir yayın hayatına devam eden Vardılar Medya Grubu, Dijital Televizyon sektörüne Hatay Vatan TV YouTube kanalıyla giriş yaptı. Abone olmak için tıklayın

İlle de VATAN

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Biz bu  mübarek Hatay topraklarının  ürünleriyiz; hiçbir yere sığmayız ve gidemeyiz de!

Bendeniz Hatay Yayladığı  Şenköy (Şeyhköy)’lüyüm. Burada sadece doğmadım hâlâ mekânım ve ayıp söylemesi biraz da malımız vardır. Ayrıca  yirmi beş seneden beri de Belen’liyim. Uzun yıllarımı Ankara, İstanbul ve Adana’da  geçirdim şimdi de  devamlı bulunduğum yer Adana’dır. Teneffüs ettiğimiz Türkmen rüzgarı ile  gözümüzü açtığımız zaman,  yani lise yıllarında (Antakya)  kendimizi Türk Ocakları ve takip eden yıllarda  CKMP’de bulduk. Aynı zamanda 1969’da ilk Ülkü Ocakları kurucu başkanlığı yaptık. (Genç Ülkücüler Derneği ve Türk Ocağı Hatay Şubesi Gençlik Kolları Başkanı.). Gazetecliğe de aynı  yıllarda Antakya Vatandaş Gazetesi’nde başladım. En son görevim Hergün Adana Temsilciliğidir. Buradan gerisi herhalde malumdur, cezaevi-işkence ve yokluk! Daha sonra yazarlık ve  ortaya konan eserler. İşte ürünlerim:

1.      1917-1934 Türkistan Milli İstiklal Hareketi Korbaşılar ve Enver Paşa (2 Cild), Ötüken   Neşriyat, İstanbul 2008  (Birinci Baskı, Kutluğ Yayınları, 1974).

2.      Türkistan’da Enver Paşa’nın Umumi Muhaberat Müdürü Molla Na­fiz’in Hatıraları: Sarıklı Basmacı, Ötüken Neşriyat, İstanbul 2010.

3.      Cengiz Ve Yasası-Timur ve Tüzükâtı, Ötüken Neşriyat, İstanbul 2012.

4. 12 Eylül İşkencesinde Ülkücü Bir Gazetecinin Dramı, Ötüken Neşriyat, İstanbul  2013.

5.  Irak’da Türkmen Dramı, Togan Yayınları, İstanbul 2014.

6. Suriye’de Türkmenler ve Bayır Bucak, Ötüken Neşriyat, İstanbul  2014.

(Ötüken Neşriyat A.Ş. Tanıtım  Yayınından)

İnşaallah bu yıl sonu ve 2016 başında  hacimli iki eser daha gelecek. İşte yazarlık hayatı da, 1990’da başlayan emeklillik uykulu yıllarında geçti.  Her zaman siyasetin içinde fakat hiçbir zaman “Siyasi” olamadık. İki yıldan beri yoğun çalışmalar arasında ulkucukadro.com sitesinde  siyasi yazılar yazmaktayım. İşte bugünden itibaren de  sizlerle ve vatan topraklarındayız. “Bir Türk Vatana Döndü” diyebirsiniz; ama, son iki seçimde MHP Aday Adayı olduk da sınıfta kaldık. Saygı ve Sevgi ile, bir telefon veya mesaj kadar yakınız.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
İlle de VATAN

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0 Yorum

  1. 6 sene önce

    Hoş geldin sevgili dostum. Yazılarınla özellikle Güzel Kırıkhan’ımıza şeref vereceksin çok memnun oldum. Şimdiden katkılarınızdan dolayı teşekkür ediyorum. Saygılarımla

    Cevapla