Medya Grubu olarak 30. yılı aşkın süredir yayın hayatına devam eden Vardılar Medya Grubu, Dijital Televizyon sektörüne Hatay Vatan TV YouTube kanalıyla giriş yaptı. Abone olmak için tıklayın

İsdemir ve Dörtyol Mesleki Eğitim Merkezi işbirliği yapıyor

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Dörtyol Mesleki Eğitim Merkezi ile İSDEMİR arasında imzalanan “Önceki Öğrenmelerin Tanımlanması ve Ulusal Yeterliliklerde Mesleki Belgelendirme İşbirliği Protokolü” doğrultusunda İSDEMİR’ de çalışan tüm çalışanların Mesleki Belgelendirilmesi yapılacak.

Protokol doğrultusunda Dörtyol Mesleki Eğitim Merkezi ve İSDEMİR A.Ş. İnsan Kaynakları Müdürlüğü tarafından yapılan çalışmalar sonucun-da tüm çalışanların mesleki analizleri yapılarak Ulusal ve Uluslararası normlarda tüm çalışanların Mesleki Yeterlilik Belgesi sahibi olması sağlanacak.

İSDEMİR’de gerçekleşen toplantıda İSDEMİR İnsan Kaynakları Müdürü Ertuğrul TESBİLİ, Eğitim Müdürü Dr. İsmail BARIN ve Dörtyol Mesleki Eğitim Merkezi Yöneticileri tarafından yapılan toplantı sonucu çerçeve uygulama planı hazırlanarak Belgelendirme işlemlerinin Ocak ayında başlatılması kararlaştırıldı.

8 AYDA BÜYÜK BAŞARI

Henüz kuruluşunun üzerinden 8 ay gibi kısa bir süre geçmesine rağmen Makine Bakım Onarım, Çelik Kaynakçısı, Refrakterci, Tavan Vinci Operatörlüğü ve Frezecilik mesleklerinde Ulusal Sınav Merkezi olarak akredite olan Dörtyol Mesleki Eğitim Merkezi tarafından yapılacak belgelendirme işlemleri 1 yıl içerisinde tamamlanacak.

MAYIS 2016’DAN İTİBAREN BELGE ZORUNLU

Dörtyol Mesleki Eğitim Merkezi Müdürü Erhan AKI; “ 6645 Sayılı Yasa gereği Mayıs 2016 dan itibaren bölgemizde faaliyet gösteren Metal Sektöründe çalışanların tamamının bu belgeye sahip olma zorunluluğu bulunmakta. Kurum olarak böylesine bir çözümün tarafı ve merkezi olmaktan onur duymaktayız.” dedi.

İSDEMİR A.Ş. Yetkilileri de, Dörtyol Mesleki Eğitim Merkezi’nin bu konuda kendilerine çözüm ortağı olmalarından memnuniyet duyduklarını, böylesine güzel hizmetten dolayı teşekkür ettiklerini ifade etti.

Bölgemizde çok farklı çalışmalarla her zaman takdirle izlediğimiz Dörtyol Mesleki Eğitim Merkezi Ulusal ve Uluslar arası ölçekte güzel çalışmalara imza atmakta.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
İsdemir ve Dörtyol Mesleki Eğitim Merkezi işbirliği yapıyor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir