Medya Grubu olarak 30. yılı aşkın süredir yayın hayatına devam eden Vardılar Medya Grubu, Dijital Televizyon sektörüne Hatay Vatan TV YouTube kanalıyla giriş yaptı. Abone olmak için tıklayın

İskenderun’da Madde Bağımlılığı Konferansı

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Mustafa Kemal Üniversitesi (MKÜ) Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Öğretim Görevlisi Ali Temiz, İskenderun Belediye Kültür Merkezi’nde düzenlenen konferansta, sigara gibi bağımlılık yapan zararlı maddelerin insan vücudunda ciddi hasarlar oluşturduğunu belirtti.

Temiz, madde bağımlılarının çoğunun, bağımlılıklarının farkında olmadıklarını ve bunun tedavi edilmesi gereken bir hastalık olduğunu ifade etti.

İnsanların hayatını karartan zararlı maddelere daha çok kötü arkadaşlık seçimi ile alışıldığını anlatan Temiz, “Öğrenciler ve gençler arkadaş seçiminde çok dikkat etmeli. Ailelerde çocuklarını her zaman oto kontrol altında tutmalı. Arkadaş çevresi ve aile sorunları da gençleri madde bağımlılığına itmekte. ‘Bir kereden bir şey olmaz’ demeyin. O kıskaca düşersiniz” diye konuştu.

MHP İskenderun İlçe Başkanı İbrahim Gül de, zararlı madde kullanımının kişinin sadece kendisine değil, topluma ve insanlığa zarar verdiğini belirtti.

İskenderun Ülkü Ocakları Başkanı Nurettin Aydemir ise madde bağımlılığının geleceğin en büyük risk faktörlerinden birisi olduğunu vurgulayarak, kişiyi madde bağımlılığına iten nedenler arasında ilk sırayı merak duygusunun yanı sıra, arkadaş ortamlarının aldığını kaydetti.

Düzenlenen konferansa MHP Hatay İl Başkanı Adnan Aktaş, üniversite öğrencileri ve öğrenci aileleri katıldı.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
İskenderun’da Madde Bağımlılığı Konferansı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir