Hatayvatan.com – Hatay Haberleri

İslam Dünyası iflas etmiştir!

İslam Dünyası iflas etmiştir!
126 okunma
05 Haziran 2014 - 12:56

Ticaret yapan kişiler, şirketler, holdingler, devletler iflas ediyor da bir din dünyası iflas etmez mi?

Din dünyasında; bilim dışlanmışsa, hurafeler yaygınlaşmışsa, toplum yozlaşmışsa, gelir dağılımında uçurum varsa, toplumun önderleri yöneticileri saltanat sürüyorsa, kan dökülüyorsa, indirilen din değil uydurulan din yaşanıyorsa o din dünyası iflas etmiştir. İslam dünyası ne yazık ki tam da bunu yaşıyor.

İslam’ın yaşandığı! ülkelerde iflas iki boyutta yaşanmakta;
Birinci boyut; kendi içerisinde çöküş. Toplum/ülke içerisinde insanın dejenere olması, aklın devre dışı kalması, geri kalmışlık ve kaos.

İkinci boyut; dış dünya karşısında çöküş. İslam dünyasına ait ülkeler 3. Dünya ülkeleri konumundadır. Gelişmiş ülkeler karşısında mağlup olmuş. Emperyalist devletlerin sömürgesi haline gelmiştir.

Konuyu biraz açmak için şu soruyu soralım “Haşa Allah mağlup olur mu?”

Hz. Adem’den bu yana yüce Allah’ın dininin adıdır İslam. İlahi mesaj tahrif olunca Yahudilik/Yahudileşme ve Hıristiyanlık/Hıristiyanlaşma oluştu. Kitaplarını tahrif eden, kan döken, Allah’a ortak koşan bu din dünyaları iflas etti. Bu nedenle Allah’ın desteği bunlara kesinlikle olamaz.

Peki Allah kiminle ve kime destek vermekte. Allah’ın emrinde olan Allah’ın desteğini alan bir toplum/dünya; insanın insanca yaşadığı, adaletin hüküm sürdüğü, kanın dökülmediği, gelir dağılımının dengeli olduğu, dünyanın en gelişmiş ve dünyaya yön veren toplum olmalı değil mi.

Melekler de sormuştu:
2.30 – İşte o zaman Rabbin meleklere: “Bakın, Ben yeryüzünde ona sahip çıkacak birini yaratacağım!” demişti. Onlar: “Seni övgüyle yüceltip takdis eden bizler dururken, orada bozgunculuğa ve yozlaşmaya yol açacak ve kan dökecek birini mi yaratacaksın? dediler. (Allah) “Sizin bilmediğiniz (çok şey var, onları) Ben bilirim!” diye cevapladı.
Bozgunculuk ve yozlaşmaya yol açan ve kan döken bir canlı ve bu canlıdan medeniyet kuracak potansiyel. Kendi nefsini bir kenara bırakıp yoksula yetime hatta esirle paylaşmayı emreden din. Olacak şey mi! seni öldürmek üzere olan düşmanı esir al ve eziyet etmeden yemeğini içeceğini paylaş (insan suresi 8. Ayet).

İslam dünyası dünyanın geri kalmış büyük coğrafyasıyken. Bir buçuk milyarlık İslam dünyası rezil ve zelil haldeyken. Dünyanın neresinde kan akıyorsa o bölge İslam dünyasının parçasıyken;

Böyle bir İslam Dünyası! Allah’ın muradı olamaz. Olur diyenler Allah mağlup olmuş demektedir. Haşa Allah ile aldatanlar mağlup olmuş olur sonrada helak olur, yer yüzünde zelil bir şekilde şuursuzca yaşayıp giderler.

Ayağa düşmüş din anlayışından kıyama kalkan yaşam tarzına (din) ihtiyacımız var. Müslümanlar! tahrif olmuş ama Kuran değil. Bizzat yüce Allah Kuran’ın tahrif olmadan koruması altında olduğunu bildirmiştir (Hicr suresi 9. Ayet).

Uydurulan dini, hurafeleri, aklı devre dışı bırakmayı terk edip Kuran ile yeniden anladığımız dilden direk bağlantı kurmalıyız. Gerisi gelecektir. Yani akledeceğiz, bilimin peşinden koşacağız, insani toplumsal ilişkileri geliştireceğiz, dünyayı yaşanabilir yer kılacağız. Müslümana düşen bu. Tüm insanlık kendisini Yaratan’a ve İslam’a muhtaçtır.

Kalın sağlıcakla

 

 

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Hatayvatan.com Vardılar Medya Grubu kuruluşudur.