Hatayvatan.com – Hatay Haberleri

Kentsel Dönüşüm sürecinde 4. ve son aşamaya başlandı

Kentsel Dönüşüm sürecinde 4. ve son aşamaya başlandı
23 okunma
19 Temmuz 2016 - 12:39

Antakya Belediyesi’nin şehrin geleceğine yönelik hazırladığı Antakya’nın en büyük projesi Kentsel Dönüşüm süreci tüm hızıyla sürüyor.

Antakya Belediyesi’nden konuyla ilgili yapılan açıklamada Emek ve Aksaray Mahallelerinde 35 hektarlık bir alanı kapsayan Kentsel Dönüşüm projesinde 4. Aşama olan hak sahipleri ile anlaşma aşamasının başladığı bildirildi. Yapılan açıklamaya göre bu süreçte hak sahipleri daha önce yaptıkları kayıt sırasında göre Kentsel Dönüşüm İrtibat Bürosuna davet edilerek sözleşmeler imzalanacak, ardından tüm veriler coğrafi bilgi sistemine aktarılacak.

Yapılan açıklamada proje hakkında ayrıntılı bilgilere de şöyle yer verildi; “Antakya Belediyesi olarak şehrimizi geleceğe taşıma noktasında hayata geçirme çalışmaları devam eden en önemli ve en büyük projemiz Kentsel Dönüşüm. Bu proje ile Emek ve Aksaray Mahallelerinde 350 bin hektarlık bir alan üzerinde yepyeni bir şehir inşa etmek üzere çalışmalarımız tüm hızıyla sürüyor. Kentsel Dönüşüm projemiz ile şehrimizde yepyeni bir yaşam alanı, sosyal alanlar, ibadethaneler, yeni meydanlar hayat bulacak.

Kentsel Dönüşüm projemizin içerisinde öncelikli olarak vatandaşlarımızın daha ferah bir ortamda ibadetlerini yapabileceği büyük bir cami inşa edeceğiz. Vatandaşlarımızın aileleri ile rahatlıkla dolaşabileceği süs havuzları ile yeşil alanları bol parklar yapacağız. Mahallemizi boydan boya çevreleyen yürüyüş yollarımız olacak. Geniş araç yolları inşa edeceğimiz mahallemizde bu araç yollarının her iki tarafında gençlerimizin rahatça dolaşabilecekleri bisiklet yolları yapacağız.

Şu an mahallemizin ihtiyaçlarını tam kapasiteli olarak karşılayamayan Şeyhoğlu ilkokulunu göz önünde bulundurarak, bunun yerine iki tane büyük okul inşa edeceğiz. Şu anda mahallemizde mevcut bulunan kapalı semt pazarını daha modern, daha kullanışlı bir hale getireceğiz. Ayrıca bir sağlık tesisi inşa edecek, ilgili makamlara tahsis edeceğiz. Bununla da kalmayarak bir sosyal tesis, bir karakol binası, dokuz adet park ve yeşil alan ile spor alanları inşa edeceğiz.

Antakya Kalesi gibi yüksek bir merkezden baktığımızda şehrimizin en büyük yeşil alanı Asri Mezarlık olarak görünüyor. Kentsel Dönüşüm Projemiz hayata geçtiğinde bu görüntü değişecek, Emek ve Aksaray Mahallelerimizi kapsayan alanımız şehrimizin en yeşil bölgesi olacak.”

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Hatayvatan.com Vardılar Medya Grubu kuruluşudur.