Medya Grubu olarak 30. yılı aşkın süredir yayın hayatına devam eden Vardılar Medya Grubu, Dijital Televizyon sektörüne Hatay Vatan TV YouTube kanalıyla giriş yaptı. Abone olmak için tıklayın

Kerimoğlu’nun 18 Mart Çanakkale Zaferi mesajı

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Hatay Talasemi ve Orak Hücre Anemi Hastalıkları Derneği Başkanı ve Talasemi Federasyonu Genel Başkanı Burhan Kerimoğlu, 18 Mart Çanakkale Zaferi münasebetiyle şunları dile getirdi; Kurtuluş mücadelemizin, eşsiz tarihimizin en hüzünlü ve onurlu zaferlerinden olan Çanakkale Zaferi unutamayacağımız ölümsüz destanların yazıldığı zaferlerin başında gelmektedir.

Maddi imkânsızlıklar dâhil her alanda mücadele veren Türk milleti, çağının en güçlü devletlerine ve silahlarına karşı topyekûn direnişi ortaya koyarak gerçek bir bağımsızlık destanı, insanlık onuru ve şerefini ortaya koymuştur.  Bu yüce onur ve şeref düşman askerleriyle sadece ve sadece silahlı mücadele olmadığı gibi vermiş oldukları insanlık dersiyle de düşmanlarına baş eğdiren Aziz Mehmetçiklerimize aittir. Savaştığı her cephede yaraladığı düşman askerlerini, canını bile tehlikeye atarak sırtlarına alarak düşman siperlerine kadar götürme cesaretini gösterebilen yiğit Mehmetçiklerimiz, işgal devletlerinin her bir rütbesindeki askerini kendisine hayran bırakacak kadar asil davranışlar sergilemenin onurunu ortaya koyarak savaşın sadece öldürmekten ibaret olmadığını da tüm dünya milletlerine göstermiştir. Vatan toprağı uğruna kanlarının son damlasına kadar canlarını ortaya koyan 250  bin insanımızın şahadet mertebesine ulaştığı Çanakkale Savaşı kadın, erkek, genç, yaşlı birçok insanının cephedekiler için her türlü yardım ve fedakârlıkları saymakla bitmeyeceği gibi dünya tarihine altın harflerle Çanakkale geçilmez yazdırtan aziz Türk milleti kendisine yönelen bu vahşice akına iman gücüyle dur demesini de bilmiştir.

Bu cephenin adsız asil kahramanları, vatanın her bir köşesinden Çanakkale’ye akın akın koşarken, asla geri dönmeyi bile düşünmediler. Türk evlatları onur ve haysiyetlerini en güzel şekilde korumakla üzerlerine düşen görevleri her zaman ki gibi layıkıyla yerine getirmek için mücadele eden onurlu Türk milleti, Çanakkale Zaferi’ni kazanmakla sadece bir zafer değil, Türk milletinin Anadolu’daki varlığının devamını da bir kez daha sağlamışlardır. Övgülerin en güzeline layık olan Çanakkale Şehitleri asla unutulmayacağı gibi Türk milletinin kalbinde her daim ebediyen yaşayacak ve yaşatılacaktır.

Dünya tarihine altın harflerle kazınan ve Çanakkale’de üstün başarılar elde eden aziz şehitlerimizi bir kez daha minnet ve şükranla anarken ruhları şad ve mekânları cennet olsun diyorum.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Kerimoğlu’nun 18 Mart Çanakkale Zaferi mesajı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir