Hatayvatan.com – Hatay Haberleri

Yaklaşık 5 yıldır Suriyeden gelen muhacirlere Ensar olan Hayad Derneği her yıl olduğu gibi bu Ramazan’da gönül sofraları kurmaya devam ediyor.

Hayad Derneği Merkezinin yanı sıra tüm mahallelerde sırayla iftar yemeği dağıtan Hayad Derneği günde Bin 200 Suriyeli Muhacirin sofrasına ulaşarak Ensarlık örneği gösteriyor.

Bugün Kurtuluş Mahallesinde Bin kişilik yemek dağıtımı yapılacağını belirten Hayad Derneği Başkanı Rahmi Vardı ‘Bugün Kurtuluş Mahallemizde yemek dağıtımı yapıyoruz, bugün ki menümüzde Suriyeli ve arap kardeşlerimizin yöresel yemeği olan kepse pilavı, tavuk, yoğurt ve ekmek dağıtımını yapıyoruz.  İlk 3 gün Alsancak mahallemizde bu şekilde dağıtım yaptık, 4 gün 408 Evler Mahallesinden sonra bugünden itibaren 4 gün boyunca da Kurtuluş Mahallesinde dağıtım yapacağız.’ Dedi.

Yemek organizasyonuna katkıda bulunan İstanbul Temsilcisi Dr. Mehmet Metin’e, Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı’ya, Avusturalya ve İstanbul’daki destekçilerine teşekkür eden Rahmi Vardı ‘Saat 18.00 gibi burada dağıtıma başlıyoruz, iftardan 1 saat önce kardeşlerimizin sofrasına yemek gitmiş oluyor. Buradan Hayad Derneği üyelerine ve Hanımeli Mutfağa teşekkür ediyorum’ dedi.

 

Yaklaşık 5 yıldır Suriyeden gelen muhacirlere Ensar olan Hayad Derneği her yıl olduğu gibi bu Ramazan’da gönül sofraları kurmaya devam ediyor. Hayad Derneği Merkezinin yanı sıra tüm mahallelerde sırayla iftar yemeği dağıtan Hayad Derneği günde Bin 200 Suriyeli Muhacirin sofrasına ulaşarak Ensarlık örneği gösteriyor. Bugün Kurtuluş Mahallesinde Bin kişilik yemek dağıtımı yapılacağını belirten Hayad Derneği […]

Kırıkhan için iftihar vakti

113 okunma
POPÜLER GALERİLER
Resimlerle Antakya Resimlerle Antakya
POPÜLER GALERİLER
Fotoğraflarla Kırıkhan Fotoğraflarla Kırıkhan
POPÜLER GALERİLER
Fotoğraflarla Hatay Fotoğraflarla Hatay

Hatayvatan.com Vardılar Medya Grubu kuruluşudur.