Hatayvatan.com – Hatay Haberleri

Kırıkhan Mustafa Yıldızdoğan ve Sultanbekov ile Demokrasi nöbetine devam etti

Kırıkhan Mustafa Yıldızdoğan ve Sultanbekov ile Demokrasi nöbetine devam etti
61 okunma
30 Temmuz 2016 - 12:36

15 Temmuz tarihinde FETÖ’cülerin darbe girişimine tepki amacıyla Kırıkhan ilçesinde Kırıkhan Kaymakamlığı ve Kırıkhan belediyesinin önderliğinde Ak parti İlçe Başkanlığı, CHP İlçe Başkanlığı, MHP İlçe Başkanlığı ve Saadet partisi ilçe başkanlığı tarafından organize edilen demokrasi Şöleninde vatandaşlar Türk bayraklarıyla FETÖ’cülere ve dış güçlere adeta mesaj verdi.

15 Temmuz gecesinden bu yana birlikteliği sağlamak için gece gündüz uyumayan ve bu mitingin düzenlenmesinde büyük emeği geçen Kırıkhan Belediye Başkanı Ayhan Yavuz, halkı selamla konuşmasında, “Sizler böyle dimdik arkamızda durduğunuz sürece, birlik ve beraberliğinizi devam ettirdiğiniz sürece hiç bir kimsenin gücü demokrasimizi ve ülkemizi yıkmaya yetmeyecektir. Bizler Türk halkı olarak beşikten mezara kadar kadınlı erkekli asker olarak doğup, vatan için ölen bir neslin torunlarıyız. 15 temmuz gecesinden bu yana göstermiş olduğunuz dik duruşla sizlere ömür boyu hizmet borcumuz vardır. Allah hepinizden razı olsun.” dedi.

CHP Hatay Milletvekili Dr. Birol Ertem ise, “15 Temmuz gecesi demokrasimize darbe vurmak isteyen FETÖ terör örgütü mensupları, askerlerimizin, polislerimizin vatandaşlarımızın göğsünü siper edercesine darbecilere darbe vurması halkımızın gücünü ve bu ülkedeki sağ duyulu tüm görevli ve sivil insanlarımızın demokrasiden yana tavır takındığının bir göstergesidir. Demokrasi sadece bizler için değil, herkes için gereklidir. Demokrasi kimsesizlerin kimsesidir.” dedi.

“Kuklacıların çakalı FETÖ”

AK Parti Hatay Milletvekili Mehmet Öntürk de demokrasiye karşı duruşun, milli iradeye sahip çıkmanın 15’inci günü olduğunu, darbeye karşı çıkan millete hürmet ettiğini söyledi.

Türkiye’nin görülmedik bir olayla karşılaştığını ifade eden Öntürk, “Ülkenin üzerinde geçmişte de oyunlar oynandı. Ama biz bir, beraber, iri, diri olursak bizi kimse yıkamaz, yıkamayacaktır. Kuklacıların çakalı FETÖ ve onun örgütü bu milletin kılına dokunamayacaktır. Şehitler verdik, gazilerimiz oldu. Tanka kafa atan bir millet var. Kırıkhan’da da iki şehit verdik, mekanları cennet olsun. Tüm demokrasi şehitlerini, rahmetle anıyorum. Gazilere şifa diliyorum.” diye konuştu.

Kendilerine düşenin, bundan sonra birlik beraberliğin bozulmaması gerektiğini vurgulayan Öntürk, 78 milyonla kardeş olunacağını ve ülkenin güçlü kılınarak layık olduğu yere getireceklerini söyledi.

Son olarak kürsüde söz alan Hatay Valisi Ercan Topaca, Milli Birlik ve Demokrasi Şöleni’nde yaptığı konuşmada, devletin bütünlüğüne, milletin birliğine ihanetle karşı karşıya kalındığını söyledi.

Bu ihanetin, devletin, milletin gayretiyle püskürtüldüğünü belirten Topaca, bundan sonra bu tür hain girişimlerle karşılaşılmaması temennisinde bulundu.

Vatana, güzelliklerine sahip olmak için milletin birlikteliğini temin etmek için gerekirse savaşmaya, mücadeleye hazır olduklarını vurgulayan Topaca, şöyle devam etti:

“Bizim milletimiz vatanını, milletini, çocuklarını sever. Lütfen çocuklarınıza sahip olun. Çocuklarımızı böyle kötü niyetli kişilere emanet etmeyin. Bu ihanetin temelinde çocuklarımıza, gençlerimize sahip olamamak olduğunu düşünüyorum. FETÖ ilk önce çocuklardan başladı. Onların beyinlerini yıkayarak kendi ülkesine karşı savaş açtırmaya kalktı. Onun için hep birlikte çocuklarımıza, geleceğimize sahip çıkmalıyız. Çocuklarımızın okullarını özenle seçmeliyiz. Bu konuda dikkatli olalım. Bu tehlike inşallah geçti. Bundan sonra da bunlar, darbeyle yapamadıklarını, aramıza fitne sokarak başarmak isteyeceklerdir. Asla aramıza fitneye, fesata izin vermeyelim. Biz, birlikte olduğumuz sürece bütün dünya bir araya gelse bize zarar veremez.”

Hatay’da da parti, meshez, din ayrımı yapmaksızın meydanları doldurduklarını kaydeden Topaca, bunu bütün dünyaya gösterdiklerini, göstermeye devam edeceklerini söyledi.

Şehit olanlara Allah’tan rahmet, yaralılara da şifa dileyen Topaca, “Biz şehit olmayı isteyen evlatlar yetiştirdiğimiz sürece bu vatan bizim olacaktır. Kimsenin, bu vatana sahip olmaya hakkı yoktur. Bu vatan Türk milletinindir. Millete gösterdiği vatanseverlikten dolayı şükranlarımı sunuyorum. Cumhurbaşkanı’mızın çağrısından sonra sokaklara çıkanları bir kez daha yürekten kutluyorum.” diye konuştu.

OHAL’e de değinen Topaca, bunun hainlere karşı olduğunu söyledi.

Mustafa Kemal Üniversitesi (MKÜ) Rektörü Prof. Dr. Hasan Kaya,  Kırıkhan Kaymakamı Hasan Gözen’in de  bir konuşma yaptığı etkinlikte Kur’an-ı Kerim tilaveti sunuldu ve İl Müftüsü Hamdi Kavillioğlu tarafından şehitler için dua edildi.

Vatandaşların Türk bayraklarıyla katıldığı ve terörü lanetlediği etkinlikte, ünlü Türk Halk Müziği Sanatçısı  Mustafa Yıldızdoğan’ın sahneye çıkarak, “Ölürüm Türkiyem” ve  Şehitler Ölmez” isimli eserleri meydanı dolduran binlerce kişiyi coştururken, Nogay Marşı’nın bestecisi Arslanbek Sultanbekov “Dombıra”yı seslendirdi.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Hatayvatan.com Vardılar Medya Grubu kuruluşudur.