Hatayvatan.com – Hatay Haberleri

Kırıkhan Ülkü Ocakları’ndan Türkçülük Günü İle İlgili Basın Açıklaması

Kırıkhan Ülkü Ocakları’ndan Türkçülük Günü İle İlgili Basın Açıklaması
96 okunma
03 Mayıs 2013 - 9:38

Kırıkhan Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Başkanı Mustafa Firdin Türküçük ve Milliyetçilik günü ile ilgili basın açıklaması yaptı. Başkan Firdin açıklaması şu şekilde; “Öncelikle Aziz Türk Milletinin Türkçülük, Milliyetçilik Bayramını Kutlar; Türklük ve Milliyetçilik uğrunda canlarını hiçe sayan dava büyüklerimiz ve Ülküdaşlarımıza Rahmet Dilerim…

3 Mayıs 1944 olayları; bir milletin öz benliğini ( Türklüğü ) lügat tan silmek isteyen, dış devletlerden icazet alan, bir iradeye karşı; Türk aydını ve Türk gençliğinin kaynağını, Yüce Türk Milletinden aldığı milli irade göstergesidir.  3 Mayıs milli bir ideolojinin, milli olmayan bir ideolojiye karşı tepkisinden ibarettir. 1944 de iktidar sahiplerinin Türklüğe ve Türk Milliyetçiliğine karşı aldıkları düşmanca tutum karşısında Hüseyin Nihal ATSIZ Hocamız önderliğinde başlatılan Türkçülük fikir akımı, Kurucu unsur Türk Milletinin hiçe sayılması karşısında elbette ki sessiz kalmazdı…

1944 de; başta Atsız Hocamız ve Başbuğ TÜRKEŞ Olmak üzere birçok aydın ve Türk gençliği tarafından bir nümayiş ( gösteri  ) tertip edilmişti. Bu nümayiş kimi çevrelerin olumsuz tepkileri yanında, milliyetçi ve vatanperver çevrelerce de olumlu, güzel tepkiler de almakta idi.  Bu olumlu tepkiler Milli Şef’i ürkütmekte idi. Çükü bu olumlu tepkiler; milli bir uyanış, bir milletin öz benliğine sahip çıkması demekti.  Milliyetçilik davasının önde gelenleri, genç ülküdaşlarımız ırkçılıkla itam edildi, ceza evlerine atıldı, türlü türlü işkencelere maruz kaldı tabutluklara atıldılar. O günlerde Rahmetli Başbuğ Alparslan TÜRKEŞ DE tabutluklara atıldı tırnakları söküldü. Milli Şef Türk Milletini ve Türk Milliyetçilerini yıldırmak istedi fakat 3 Mayıs 1944 olayları milli bir şuurun uyanmasına, Yüce TÜRK Milletinin gönlündeki Türkçülük, Milliyetçilik tohumlarının yeşermesine vesile oldu.

69 yıldan bu yana Türk’ün ateşle imtihanı bitmemiştir. Dün Tarihin kararmış sayfalarında Türklük ve Milliyetçilik hiçe sayılıyordu. Bu gün ise ayaklar altına alındığı söyleniyor. Bu gibi ahval ve şerait karşısında Yüce Türk Milletine ve Türk Genliğine büyük işler düşmektedir.  Türk gençliği okuyup kendisini geliştirmeli, Türkiye Cumhuriyeti devletinin her kademesine Türklük gurur ve şuuruna sahip bireyler olarak geçmeli ve Ülkemizi kuşatmış olan ihanet çemberinin ortasına asil bir Türk ve Türklük sancağı olarak dikilmelidir.

Velhasıl kelam,  şer odakları bilmelidir ki; Türk ve Türkçülük olmadan tarih düşünülemez.  Ve Tonyukuk yaşadıkça, Bilge Kağan yetiştirmek zor değildir…”dedi.

 

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Hatayvatan.com Vardılar Medya Grubu kuruluşudur.