Kırıkhan’da anlamlı sergi

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kırıkhan’ın  iyilik derneklerinden UMUTELİ, 15 Temmuz konulu  fotoğraf sergisi  düzenledi.

Bugüne kadar yapmış olduğu yardım ve eğitim çalışmaları ile Kırıkhan’da adını sıkça duyuran Umut Eli Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği  yeni bir çalışmaya daha imza atarak 15 Temmuz konulu fotoğraf sergisi düzenledi.

14 Ekim Cuma günü görüşe açılan Fotoğraf Sergisi 2 gün devam ederken, Cumartesi günü  sona eren fotoğraf sergisini Başkan Yavuz ile birlikte çok sayıda Kırıkhan’lı  hemşerilerimiz ziyaret etti.

Kırıkhan Belediye Başkanı Ayhan Yavuz, serginin ikinci günü sergiye yaptığı ziyarette Umuteli derneği yetkilileriyle görüşerek sergi hakkında bilgiler aldı.  Sergiyi gezerek sergideki fotoğrafları tek tek inceleyen Başkan Yavuz, sergiye katılan çocuklarla da resim çektirdi.

Sergiyle ilgili açıklama yapan Umuteli Derneği Yetkilileri “ Dernek olarak şehitlerimize vefa borcumuz vardır.  Bu münasebetle  15 Temmuz şehitleri ve milli irade konulu fotoğraf sergisi  düzenleyerek onları bir kez daha yad ettik. Halkımıza 15 Temmuz gecesini unutturmamaya ve millet iradesinin üstünlüğünü bir kez daha gözler önüne getirmiş olduk. Allah’ım o günleri bizlere ve vatanımıza bir daha göstermesin” dediler.

Belediye Başkanı Ayhan Yavuz ise düzenlenen fotoğraf sergisinin  önemine dikkat çekti ve milletimizin göstermiş olduğu mücadeleyi kurtuluş savaşı yıllarındaki mücadeleye benzeterek halkımızdan milli iradeye her zaman sahip çıkmaları gerektiğini,  15 Temmuzda darbeye karşı gösterdikleri dik duruş ve mücadeleden dolayı da Kırıkhan Halkına teşekkür ettiğini belirtti.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Kırıkhan’da anlamlı sergi

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.