Kırıkhan’da “Kültürlerin kaynaşması” programı düzenlendi

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kırıkhan ilçesinde Hatay Erzurumlular Derneği ve Ahıska Türkleri Derneği tarafından “Kültürlerin Kaynaşması” etkinliği düzenlendi.

Park Royal düğün salonunda düzenlenen etkinliğe Hataylı yöresel sanatçılar Muzaffer Gök, Bestami Kaplan, Sefil Ali, Erzurumlu aşıklar Rahim Sağlam, İhsan Yavuzer, Kul Nuri, Ozan Sağlam, Teyo Pehlivan ve Erzurum Büyükşehir Belediyesi Bar Ekibi sahne aldı.

Programda konuşan Hatay Erzurumlular Derneği Onursal Başkanı Rahmi Vardı, Kültürlerin kaynaşması için yaşatılması gerektiğini söyledi.

Vardı, “Hem Hatay’daki hemde Erzurum’daki sanatçılarımıza katkı sağlamaya çalışıyoruz, çünkü bu bir kültür. Nasıl ki ağaçlar kökleriyle topraktan su alır yaşamaya devam eder, Türk kültürü bu halk edebiyatının kökeninden besleniyor. Anadolu kültürüne, folklorik yapıya bu aşıklık geleneğine hepimiz destek olalaım. Bugün 200 ile 300 bin liradan aşağı bir sanatçı sahne almıyor, gençlerimiz seviyor onları ama Anadolu kültürünü yayan bu kardeşlerimiz binlerce yıllık bu kültürü ve geleneğimizi yaşatmak için varlar.” dedi.

Vardı, son olarak gecede emeği geçenlere teşekkür etti.

Program Erzurumlu aşıkların atışmasıyla son buldu.

Ayrıca gecede davetlilere Erzurum’a özgü cağ kebabı ve Hatay döneri ikram edildi.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Kırıkhan’da “Kültürlerin kaynaşması” programı düzenlendi

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.