Hatayvatan.com – Hatay Haberleri

Kırıkhan’daki Okullarda Deprem Eğitim Çalışması

Kırıkhan’daki Okullarda Deprem Eğitim Çalışması
43 okunma
04 Mart 2021 - 19:16

Kırıkhan Belediyesi tarafından ilköğretim, Orta öğretim okullarında ve Liselerde Depremle ilgili Bilgilendirme Eğitimi veriliyor.

Verilen eğitim çalışması sonrasında depremden öncesi, deprem sırasında ve deprem sonrası yapılması gerekenler konularının bulunduğu bilgi içerikli broşür dağıtımı yapıldı.

Konuyla ilgili açıklama yapan Başkan YAVUZ; “ İlimiz ve dolayısıyla ilçemiz fay hatlarının yoğun bulunduğu bölgelerdir. Yani her an deprem olma riski ile karşı karşıyayız. Belediye olarak bizlere göreve geldiğimiz ilk günden bugüne kadar deprem konusunda özel çaba ve gayret göstererek gerekli tedbir çalışmalarımızı yapmaktayız. Daha önceki yıllarda ilçemizin 23 noktasında deprem sığınma alanları yapmıştık.

Şimdi de 1 – 7 Mart Deprem haftası münasebetiyle pandemi sürecinde geçici bir süreliğine ara verdiğimiz ilköğretim, Ortaöğretim ve Lise okullarımızda deprem öncesi, deprem sırasında ve deprem sonrasında yapılması gerekenlerle ilgili yine pandemi kuralları çerçevesinde bilgilendirme çalışmaları yaptırdık. Öğrencilerimize ayrıca bilgilendirme broşürleri dağıtıldı. Depremle ilgili bilgilendirme eğitimlerimiz ve broşür dağıtım çalışmalarımız devam edecek” Dedi.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Hatayvatan.com Vardılar Medya Grubu kuruluşudur.