Hatayvatan.com – Hatay Haberleri

Malatyalı Öğrencilerin MKÜ Gezisi

Malatyalı Öğrencilerin MKÜ Gezisi
132 okunma
14 Nisan 2013 - 11:42

Son yıllarda yapılan büyük yatırımlarla gelişen ve bir o kadar da büyüyen Mustafa Kemal Üniversitesi bölgesindeki ve Türkiye’nin diğer illerindeki üniversite adayı öğrenciler tarafından cazibe merkezi haline geldi. Özellikle liseli öğrencilerin görmek için sıklıkla teknik gezi düzenledikleri MKÜ’yü Malatyalı öğrenciler de ziyaret etti.

Malatya Orgeneral Eşref Bitlis Anadolu Lisesi öğrencileri üniversitemize düzenledikleri teknik gezide sanat parkuru, tıp fakültesi laboratuvarları ve deneysel araştırmalar merkezini yakından incelediler.

Orgeneral Eşref Bitlis Anadolu Lisesi Okul Müdürü Recep Örek, Müdür Yardımcısı Ahmet Baltekin ve 5 sorumlu öğretmenle birlikte 82 kişilik öğrenci kafilesi ilk olarak Mustafa Kemal Üniversitesi’nin 20. Yılı anısına yapılan ve ziyaretçilerin büyük ilgi gösterdiği “20 Bilim Öncüsünü” görme fırsatı yakaladılar. Burada uzun süre kalan öğrenciler, ilk defa gördükleri ve tek tek inceledikleri sanat parkurundaki bilim insanları portrelerine hayran kaldılar. Kütüphane yolu üzerinde etrafı ağaçlar ve yeşilliklerle kaplı “20 Bilim Öncüsü” arasında Doğu’dan İbn-i Sina, Mimar Sinan, Mevlana gibi abideler yer alırken Batı’dan ise Mozart, Newton ve Platon gibi bilim öncüleri ve insanlığın gelişmesinin yapı taşları olan kişilerin portreleri bulunuyor.

Öğrenciler daha sonra Deneysel Araştırmalar Merkezi’ni gezdiler. Burada ise deneysel araştırmalarda kullanılan deney fareleri ve tavşanları incelediler. Farelerin kafes içerisindeki hareketleri karşısında bir hayli şaşıran öğrencilere uzmanlar tarafından hayvanların bilimsel çalışmalardaki öneminden bahsedildi.

Son olarak Tıp Fakültesi laboratuvarlarını inceleyen öğrenciler anatomi laboratuvarında yer alan insan kemikleri ve kafatasını da görme fırsatı yakaladılar.

Geziden oldukça memnun kalan öğrenciler Mustafa Kemal Üniversitesi yönetimini yapmış oldukları başarılı çalışmalardan ötürü kutladılar.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Hatayvatan.com Vardılar Medya Grubu kuruluşudur.