Medya Grubu olarak 30. yılı aşkın süredir yayın hayatına devam eden Vardılar Medya Grubu, Dijital Televizyon sektörüne Hatay Vatan TV YouTube kanalıyla giriş yaptı. Abone olmak için tıklayın

Mazlumun Feryadına Sessiz Kalmadılar

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Birçok ülkeden Hatay’a gelen doktor, hemşire ve eczacılar, yıllık izinlerinde yaralı Suriyelilerin tedavi edildiği sağlık merkezinde görev yapıyorlar.

Hatay’ın Reyhanlı ilçesinde Suriyeli bir hayırseverler tarafından kurulan sağlık merkezinin müdürü Dr. Hamza Uneym,  yaptığı açıklamada, 6 aydır hizmette olan merkezde 80 yaralı ile bunların refakatçilerine hizmet verdiklerini söyledi.

Merkezde, Fransa, Almanya, İngiltere, Danimarka, Kanada, İspanya, Ürdün, Suudi Arabistan, Lübnan ve ABD’den sağlıkçıların yıllık izinlerinde gelerek yaralıların tedavisi için seferber olduğunu vurgulayan Uneym, şöyle devam etti:

”Dünyanın dört bir yanından sağlıkçılar yıllık izinleri için buraya geliyor. Fransa, Almanya, İngiltere, Danimarka, Kanada, İspanya, Ürdün, Suudi Arabistan, Lübnan ve ABD’den gelen gönüllü doktor, hemşire ve eczacıların yıllık izinlerinde yaralıların tedavilerinde bizlere destek oluyor. Ülkesindeki olaylar nedeniyle yaralananlara destek olan ve onların tedavi süreçlerini takip eden sağlıkçılar sayesinde merkezimiz hiç boş kalmıyor. Yıllık izinlerini burada geçiren doktorlar yükümüzü hafifletiyor. Gönüllü doktorlarımıza minnettarız. Herkes, Suriye’deki olaylara duyarlı davranıyor ve elinden geldiğince bir şeyler yapmaya gayret gösteriyor.”

80 günlük izinde Suriyeli yaralılara destek
Suriyeli hayırseverler tarafından kurulan merkeze 80 günlük yıllık iznini geçirmek üzere gelen Lübnanlı çocuk doktoru Suha Anhal (26), kendisi gibi gönüllü olarak yıllık iznini burada kullanan dünyanın dört bir yanından doktor, hemşire ve eczacının bulunduğunu ifade ederek, ”Amacımız, Suriye’de zor durumda bulunan ve yaralananlara destek olabilmek. Bu yüzden yıllık izinlerimizi hastalarla geçiriyoruz. En azından onlara bir nebze olsun katkı sağlayabiliyoruz. Bu yüzden mutluyuz. Keşke elimizden daha fazlası gelse” diye konuştu.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Mazlumun Feryadına Sessiz Kalmadılar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir