Hatayvatan.com – Hatay Haberleri

Medeniyetler Korosu Şehitlerimiz İçin Söyledi

Medeniyetler Korosu Şehitlerimiz İçin Söyledi
16 Temmuz 2021 - 9:36

15 Temmuz Demokrasi ve Milli İrade Günü programında sahne alan Antakya Medeniyetler Korosu  tüm eserleri Aziz Şehitlerimiz için seslendirdi.15 Temmuz hain darbe girişimi sırasında Şehit olan 251 kahramanımız ve tüm Şehitlerimiz için söylenen İlahiler ve şarkılar Protokol üyeleri ile vatandaşlarımıza duygu dolu anlar yaşattı .

Geçtiğimiz yıl 15 Temmuz Demokrasi ve Milli İrade Günü programında verdikleri konser sonrasında Covid-19 salgını tedbirleri kapsamında konserlere ara veren Antakya Medeniyetler Korosunun bir yıl sonra yine 15 Temmuz gecesi sahne alması izleyenler tarafından mutlulukla karşılandı.Seyircilerin her eser sonrasında yoğun alkışları ve Antakya Medeniyetler Korosu’na spontane olarak söyledikleri övgü dolu sözler koronun ne denli özlendiğinin en büyük göstergesiydi.

Habibi Neccar dağında devam eden orman yangınında görev yapan İtfaiye personelini de unutmayan Allah yardımcıları olsun diyen Antakya Medeniyetler Korosu Şefi Yılmaz Özfırat :” Geçtiğimiz yıl 15 Temmuz Demokrasi ve Milli İrade Günü programı konseri sonrası ara verdiğimiz konserlerimize bir yıl sonra 15 Temmuz’da yeniden start verdik. 15 Temmuz gecesi Türk milletinin bir kahramanlık destanıdır.Bu akşam bu kahramanlık destanının yazılmasında en büyük paya sahip 251 Şehidimiz ve tüm Şehitlerimiz için seslendirdik eserlerimizi. Hepsini saygı ile yad ettiğimiz şehitlerimize minnettarız.”dedi.

Antakya Medeniyetler Korosunun 23 Temmuz’da restorasyonu tamamlanan Hatay Devleti döneminde meclis binası olarak kullanılan tarihi binada vereceği konser ile yoğun programlarının devam edeceğini söyleyen Özfırat, Yaptığı başarılı çalışmalar ve Antakya Medeniyetler Korosuna her daim verdiği destek ile yanlarında olan Hatay Valisi Rahmi Doğan’a teşekkür etti.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -

Hatayvatan.com Vardılar Medya Grubu kuruluşudur.