Hatayvatan.com – Hatay Haberleri

Medine’de patlama

Medine’de patlama
04 Temmuz 2016 - 22:29

Medine şehrinde, Mescid-i Nebevi camisi yakınındaki bir güvenlik noktasına bombalı saldırı düzenlendiği bildirildi.

İlk gelen bilgilerde 2 olarak açıklanan ölü sayısı ilerleyen dakikalarda 6’ya yükseltildi. Öte yandan aynı saatlerde Şiilerin yoğun olarak yaşıdığı Katif kentindeki bir camiye de canlı bomba saldırısı gerçekleştirildi. Olayda sadece canlı bombanın hayatını kaybettiği bildirildi.

Yerel kaynaklardan alınan bilgilere göre, Medine’deki Mescid-i Nebevi yakınında, akşam ezanından hemen sonra meydana gelen saldırıda, saldırganın yanı sıra 2 kişinin hayatını kaybettiği ileri sürüldü.

Patlama sonrası olay yerinden dumanlar yükseldiği görülürken, olay yerine çok sayıda ambulans ve polis sevk edildi. Olay ile ilgili resmi makamlardan henüz resmi bir açıklama yapılmadı.

Hz. Muhammed’in mezarının da içinde bulunduğu Mescid’i Nebevi cami… ‘Peygamber mescidi’ olarak bilinen cami, Hicret’ten sonra Hz. Muhammed ve arkadaşları tarafından inşa edilmişti.

Öte yandan, önceki saatlerde Suudi Arabistan’ın Katif kentinde Şeyh Ferec El-Amran Camisi’ne 2 intihar eylemcisinin saldırı düzenlediği, saldırıda ölü ve yaralının olmadığı ifade edildi.

Dün gece de ABD Cidde Başkonsolosluğu yakınlarında intihar saldırısı düzenlenmiş, saldırıda 2 polis yaralanmıştı.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -

Hatayvatan.com Vardılar Medya Grubu kuruluşudur.