Hatayvatan.com – Hatay Haberleri

Mehmet Saruhan’dan çevre günü mesajı

Mehmet Saruhan’dan çevre günü mesajı
78 okunma
29 Mayıs 2014 - 12:53

Kırıkhan AK Parti Tanıtım ve Medya Başkanı Mehmet SARUHAN’ın mesajı;

“Günümüz dünyasında, çevre sorunları küresel boyutta bir tehdit olarak algılanmakta ve çözümü tüm ülkelerin ortak gayretini gerektirmektedir.

Sınıraşan olumsuz etkileriyle dünyamızı ve geleceğimizi tehdit eden çevre sorunları, ülkelere sadece kendi halklarını değil, tüm insanlığı yaşanan ve yaşanacak tehlikelerden koruyacak önlemler alma sorumluluğunu yüklemektedir.

Doğayla uyum içinde yaşamak; kaynakların tükenebilir olduğunun bilinciyle hareket etmek; sürdürülebilir kalkınma politikalarını benimsemek, desteklemek ve uygulamak; günlük hayatta alınabilecek küçük tedbirlerle çevre kirliliğiyle mücadele etmek; gelecek nesillere yaşanabilir, yeşil ve temiz bir dünya bırakmanın en önemli adımlarıdır.

Vatandaşlarımızın ve gelecek nesillerimizin refah ve sağlığı için temel önceliğimiz, küresel ısınma, çölleşme, kuraklık gibi etkilerini yoğun şekilde hissettiğimiz çevre sorunlarıyla mücadele etmek olmalıdır. Unutulmamalıdır ki, temiz bir çevre, gelecek nesillere bırakacağımız en değerli miras olacaktır.

Çocuklarımız ve gençlerimiz başta olmak üzere toplumumuzun çevre konusunda eğitilmesi ve bilinçlendirilmesi büyük önem taşımaktadır.

Çevre konusunda yapılan çalışmaları desteklediğimi ve himayeme aldığımı bir kez daha vurgulamak istiyorum. Sivil toplum örgütlerimizin, medyamızın, kamu kurum ve kuruluşlarımızın çevre konusundaki duyarlılığını, başarılı çalışmalarını memnuniyetle izliyorum.

Çevreyi kirletmenin, kendi varlığımızı yok etmek anlamına geleceğini herkese hatırlatarak, tüm insanların barış ve huzur içinde, kardeşçe, yeşil bir dünyada yaşaması umuduyla Dünya Çevre Günü’nü kutluyorum.”

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Hatayvatan.com Vardılar Medya Grubu kuruluşudur.